Liepājas Simfoniskā orķestra 142.sezonas atklāšanas koncerts, kas notika 17.septembrī koncertzālē "Lielais dzintars" izpelnījās lielu ievērību – tas tika iekļauts Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras" fināla balsojumā, un, konkurējot ar Jāņa Kalniņa operas "Hamlets" iestudējumu, kā arī dūdu un bungu grupas "Auļi" Jāņu programmu Valmiermuižas etnomūzikas festivālā, kļuva par absolūto uzvarētāju un balvas ieguvēju kategorijā "Mūzika".


Balvu piektdienas, 17.februāra, vakarā svinīgajā ceremonijā, kurā tika paziņoti apbalvojuma laureāti, saņēma Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents Guntis Kuzma un flautiste Dita Krenberga.


Liepāja triumfēja arī kategorijā "Vizuālā māksla" – balvu "Kilograms kultūras" ieguva Liepājas Karostas ūdenstorņa atvērtā mākslinieku darbnīca un mākslinieki Egons Peršēvics (kopā ar Karostas glābšanas biedrību arī rīkotājs), Veronika Frolova un Reinis Liepa, kurš visu trīs vārdā arī saņēma balvu.


Sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija balvas nominantus izvirzīja desmit kategorijās – "Mūzika", "Vizuālā māksla", "Literatūra", "Kino", "Teātris", "Mantojums", "Pārsteigums", "Notikums", "Starts" un "Popkultūra", savukārt skatītāji un klausītāji tos izvēlējās trīs balsojumos – Pavasara, Rudens un Ziemas.


Kategorijā "Teātris" spēcīgā konkurencē Alvja Hermaņa režisētajai izrādei Jaunajā Rīgas teātrī "Žižeks. Pītersons. Gadsimta duelis", kas saņēma balvu, piekāpās Liepājas teātra izrāde "Grimmi" (režisors Elmārs Seņkovs).


Tāpat kategorijā "Mantojums" uz balvu pretendējošo Liepājas 17.-19.gadsimta interjera muzeju "Hoijeres kundzes viesu nams" izkonkurēja un balvu saņēma atjaunotais Āgenskalna tirgus (arhitekte Liene Griezīte).


Karostas ūdenstorņa mākslinieku darbnīcā. Publicitātes foto.


Kategorijā "Kino" balvu saņēma daudzsēriju mākslas filma "Krimināllieta iesācējam" (režisors Armands Zvirbulis).


Kategorijā "Literatūra" balvu saņēma Ievas Strukas monogrāfija par Anšlavu Eglīti "Par skaisto un aplamo dzīvi".


Kategorijā "Popkultūra" balvu saņēma koncertuzvedums "Ziedonis. Lācis. Vīrieši".


Kategorijā "Starts" balvu saņēma Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļas audzēkņi par Kārļa Lāča mūzikla "Pūt, vējiņi" iestudējumu.


Kategorijā "Pārsteigums" balvu ieguva Kriša Salmaņa plakāts ar Vladimira Putina attēlojumu uz žurnāla "IR" vāka un pretī Krievijas vēstniecībai.


Kategorijā "Notikums" balvu saņēma izstāde un monogrāfija "Purvītis".


Tiešraidē ceremoniju varēja vērot LTV1, "REplay.lv" un sabiedrisko mediju portālā "LSM.lv", kā arī klausīties LR1 un LR3 "Klasika".


"Kilograms kultūras" žūrijā darbojas LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Anete Ašmane, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, LTV raidījuma "Kultūrdeva" producents un mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, Latvijas Radio "Klasika" direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, kā arī Latvijas Radio žurnālists Toms Treibergs un portāla "Lsm.lv" kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.


"Kilograms kultūras 2022" laureātiem naudas balvu (1000 eiro) nodrošina Nākotnes Atbalsta fonds.


"Kilograms kultūras" ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir LTV, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls "Lsm.lv". Tradīcija aizsākta 2012.gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011.gada kultūras notikumiem.