Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, turpinot jau uzsāktās epidemioloģiskās izmeklēšanas un saņemot jaunu informāciju par saslimušajiem ar "Covid-19", iezīmē jaunus saslimšanas gadījumu uzliesmojumus (šobrīd trīs), kas saistīti ar draugu kompāniju izklaidi publiskās vietās.


Veicot trīs uzliesmojumu epidemioloģisko izmeklēšanu, epidemiologi atklāja papildu izklaides vietas. SPKC lūdz iedzīvotājus, kas apmeklēja:


27.jūnija vakarā līdz 8.jūlija vakaram restorānu "Aqua Luna" Andrejostas iela 5 k-5, Rīgā;
28.jūnija vakarā līdz 9.jūlija vakaram restorānu "Kinki" Blaumaņa iela 5A, Rīgā;
3.jūlija vakarā viesnīcu "Sport Hotel", Dzērves ielā 9, Liepājā;
3.jūlija vakarā restorānu "7.līnija", Peldu ielā 59A, Liepājā;
4.jūlija vakarā kafejnīcu "Darbnīca", Lielā iela 8, Liepājā;
4.jūlija vakarā alus bāru "Miezis&Ko",  Kuģinieku iela 5, Liepājā;
4.jūlija vakarā kafejnīcu "Delisnack", Dzirnavu iela 4, Liepājā;
5.jūlija vakarā kafejnīcu "Vējš", Graudu iela 45, Liepājā.


14 dienas no šo publisko vietu apmeklēšanas, novērot savu veselību un sekot izmaiņām (paaugstināta temperatūra, sāpes kaklā, klepus), nepieciešamības gadījumā telefoniski vērsties pie sava ģimenes ārsta.


Kā aģentūrai LETA sacīja Liepājas pilsētas pašvaldības pārstāve Dace Freidenfelde, pašvaldība aicina iedzīvotājus un uzņēmējus rūpīgi ievērot visus SPKC noteiktos ierobežojumus. Tāpat pašvaldības policijai uzdots biežāk apsekot publiskās vietas, lai pārbaudītu, kā tiek ievēroti valstī noteiktie ierobežojumi.


SPKC gan vērš uzmanību, ka restorānu apmeklētājiem risks saslimt tiek vērtēts kā zems.


SPKC arī atgādina, ka ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu "Covid-19" testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot uz tālruņa numuru 8303 darba dienās laikā no 8 līdz 20, sestdienās laikā no 9 līdz 15 un svētdienās laikā no 9 līdz 12.


SPKC pievērš iedzīvotāju, kas bieži apmeklē publiskas vietas un izklaides vietas, uzmanību tam, ka ir pieejama lietotne "Apturi Covid", un aicina to lejupielādēt, lai ātrāk uzzinātu, vai esi bijis kontaktā ar "Covid-19" saslimušo. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk uzsākt pasākumus, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.