Publicitātes foto.


Kluba "Fontaine Palace" īpašnieks Luijs Fonteins (Louie Fontaine, īstajā vārdā Stīns Lorenss) ir pieņēmis lēmumu slēgt klubu no pirmdienas līdz trešdienai (ieskaitot).

Atklātā vēstulē Fonteins skaidro, kāpēc šāds lēmums:

"Lēmums pieņemts nevis tādēļ, ka tā vēlamies vai gribam, bet vadīt tādu biznesu kā restorāns, bārs un mūzikas vieta vienlaicīgi, Latvijā mūsdienās ir tas pats, kas būt apzagtam. Un kas ir laupītājs? Skaidri un gaiši – nodokļu sistēma un valdība, kura atsakās pazemināt PVN pēc tam, kad jau sen restorānu organizācijas par to cīnās. Ir vienkārši neiespējami samaksāt visus nodokļus, pat ja apgrozījums ir pietiekams, peļņa ir zema, produktu augsto izmaksu dēļ, kas Latvijā, salīdzinot ar Dāniju, ir izteikti augstas.

Dānijā sviests, piens, alus, cukurs ir gandrīz uz pusi lētāks nekā Latvijā.

Kultūras nami saņem atbalstu no valsts un pārmaksā grupām, kas nozīmē, ka grupām tiek maksāts vairāk, nekā tās spēj nopelnīt, pārdodot biļetes. Vai biļešu cenām jābūt tik augstām, kuras diemžēl cilvēki nespēj atļauties. Kas par to maksā?

Latvijas valsts mašinērija atkal ir nogājusi no sliedēm, tāpat kā 2007. gadā, sākoties krīzei.


Pēc diviem gadiem, kuri noritēja zem "covid" zīmes, negūstot ienākumus un atliekot nodokļus, valsts ir sākusi agresīvi iekasēt šos atliktos nodokļus, nosakot īpaši īsus termiņus vai nevēloties iedziļināties reālajā situācijā.

Esmu gandrīz ticis galā ar šiem "covid" atliktajiem nodokļiem, kuri tika aprēķināti nepilni EUR 8000 mēnesī, kopš ārkārtas situācijas beigām. Šobrīd vairs neesmu ieinteresēts turpināt "atbalstīt" šo valsts sistēmu.

Latviešu kabatas ir tukšas, un laiks, kurš mūs turpmāk sagaida, izskatās drūms. Vēl viena liela problēma ir tā, ka nav darbaspēka, un šī problēma parādījās jau pagājušajā vasarā, kad ar grūtībām varēju sameklēt darbiniekus. Jaunieši izvēlas doties strādāt un pelnīt ārpus Latvijas. Un tas turpinās arī šobrīd.


Klubs "Fontaine Palace" atsāks darboties katru dienu, tiklīdz situācija uzlabosies. Tā, kā tas ir šobrīd, neviens vairs nevar pilnvērtīgi strādāt un valdībai nav ne jausmas, kas ir reālā dzīve.

Jau esmu apsvēris pārdot savu biznesu Latvijā, kurš ir būvēts un kurā ir ieguldīts gadus divdesmit, ja situācija drīzumā neuzlabosies.

Man ļoti patīk Latvija, savādāk es nebūtu šeit nodzīvojis 23 gadus, bet man vairs nav vēlmes maksāt par savu un sava biznesa iznīcināšanu.

Novēlu restorāniem beidzot panākt PVN likmes samazināšanu. Un cerams, ka pavasarī mēs atgriezīsimies pilnā sparā.

Koncerti notiks kā ierasts trīs vakarus – ceturtdienās, uz skatuves kāpjot jaunajiem mūziķiem, un piektdienas un sestdienas vakarus atstājot pieredzējušu, zināmāku un mazāk zināmu grupu un izpildītāju ziņā!

Svētdienās gaidīsim jūs uz brīvdienu dzērienu un maltīti. "Deli Snack" darba laiks paliek nemainīgs.

Latvijas Saeimai novēlu atmosties, pirms ir par vēlu. Atbalstīt uzņēmumus, samazināt nodokļu likmes un pieņemt lēmumus sabiedrības un valsts, ne savu kabatu interesēs!"