Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, turpinot uzsākto epidemioloģisko izmeklēšanu par saslimušajiem ar "Covid-19" saņēmuši papildus informāciju.

SPKC lūdz iedzīvotājus, kas 2020.gada 11. un 12.jūlijā apmeklēja kafejnīcu "Vējš", Graudu iela 45, Liepājā, turpmākās 14 dienas novērot savu veselību un sekot izmaiņām veselības stāvoklī (paaugstināta temperatūra, sāpes kaklā, klepus), nepieciešamības gadījumā telefoniski vērsties pie sava ģimenes ārsta.

SPKC atgādina, ka ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu "Covid-19" testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot uz tālruņa numuru 8303 darba dienās laikā no 8.00 līdz 20.00, sestdienās laikā no 9.00 līdz 15.00 un svētdienās laikā no 9.00 līdz 12.00.

SPKC vērš uzmanību iedzīvotājiem, kas bieži apmeklē publiskas vietas un izklaides vietas, ir pieejama lietotne "Apturi Covid", tāpēc SPKC aicina to lejupielādēt, lai ātrāk uzzinātu, vai esi bijis kontaktā ar "Covid-19" saslimušo. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk uzsākt pasākumus, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.