15.Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls ir noslēdzis savu koncertu sadaļu, taču līdz 30.septembrim kafejnīcā "Darbnīca" vēl ir apskatāma ērģeļu vēsturnieka Mikus Dzenīša veidotā izstāde.

Izstāde "Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeles arhīvu liecībās" ir unikāla iespēja apskatīt arhīvu dokumentus, fotogrāfijas un aprakstus, informē festivāla sabiedrisko attiecību  koordinatore Anna Paula Pujēna.

Pēc tam izstāde ceļos uz Rīgu, kur Liepājas pārstāvniecības teplās to varēs apskatīt no 5. oktobra līdz mēneša beigām.

Šogad jubilejas gadā rīkotāji festivāla apmeklētājiem piedāvāja plašu un oriģinālu programmu – astoņus koncertus Liepājā un Kuldīgā ar daudzveidīgām koncertprogrammām, divas izstādes un nodarbību bērniem. Koncertu repertuārs ietvēra gan ērģeļmūzikas "zelta repertuāru" ar baroka un romantisma laika ērģeļu solo skaņdarbiem, gan netradicionālu ērģeļu, kokles un etnogrāfiskās dziedāšanas salikumu koncertā, kas bija veltīts latviešu komponista Romualda Jermaka 85. dzimšnas dienai, gan kompozīcijas, kuras sacerējis Poļu romantisma laika ērģeļmūzikas pamatlicējs Mečislavs Sužinskis, kura dzīves ceļš 19. gs. nogalē komponistu bija atvedis uz ilgāku laiku dzīvot un strādāt Liepājā.

Klausītāju iecienītāko koncertu vidū bija Aijas Ziņģītes vadīto ērģeļu saspēle ar sitaminstrumentiem Edgara Saksona izpildījumā koncertā "No prelūdijas līdz tango", kā arī divi koncerti kopā ar solistiem – dziedātājiem. Kuldīgas klausītājus priecēja Kristīne Adamaite ar tenoru Jāni Kurševu, savukārt bravo saucienus no Liepājas publikas saņēma čehu duets – ērģelnieks Pāvels Kohouts (Pavel Kohout) ar Prāgas operas soprānu Mariju Fajtovu (Marie Fajtova).

Festivāls savā jubilejas gadā paplašināja savu teritoriju, apgūstot vairākas jaunas koncertu norises vietas. Pirmo reizi koncerti notika Liepājas Lutera baznīcā un koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē. Centrālā festivāla norises vieta joprojām ir Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāle ar tās gandiozo instrumentu, kas joprojām bija lielākās mehāniskās ērģeles pasaulē ar 131 reģistru, 4 manuāliem un vairāk nekā 7000 stabulēm.

XV Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls tika rīkots sadarbībā ar VSIA "Latvijas Koncerti", festivālu finansiāli atbalstīja Valsts Kulūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde un Polijas vēstniecība Latvijā.

Plašāka informācija par festivālu pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos twitter.com/ViaCulturaLv, draugiem.lv/viacultura/ un facebook.com.