Atbildi uz portāla jautājumiem, kā sokas ar Eiropas Savienības fondu apguvi, modernizējot Liepājas vidusskolas, un kad skolēni varēs atgriezties savās klasēs, sniedz pilsētas Izglītības pārvalde.

Kā portālu irliepaja.lv informēja pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Linda Markus-Narvila, šajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā10 Liepājas izglītības iestāžu modernizācijā un mācību vides uzlabošanā tiek ieguldīti vairāk kā 10 miljoni eiro.

Pēc viņas sacītā, Liepāja ir vienīgā pilsēta Latvijā, kur izglītības iestāžu modernizācijas process skar vienlaicīgi tik daudz izglītības iestādes. Pavisam ir trīs projekti, no kuriem pirmais Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas attīstība par metodisko centru STEM un IKT jomā (STEM – Science, Technology, Engineering and Mathematics; IKT – informācijas un komunikācijas tehnoloģijas) jau pabeigts, otrais tuvojas noslēgumam piecās lielākajās pilsētas skolās, līdz martam būs gatavi projekta pieteikums vēl četru skolu modernizācijai un būvniecības darbu  uzsākšanai, sākot no šīs vasaras.

Galvenie darbi ir ergonomiskas mācību vides uzlabošana, jaunu dabaszinātņu kabinetu iekārtošana, jaunu IKT (informācijas un komunikāciju tehnoloģijas) risinājumu piedāvājums skolēniem un atbilstoša aprīkojuma iegāde, kā arī mūsdienīgas sporta infrastruktūras būvniecība.     

Modernizācija jau noslēgusies Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, Liepājas Raiņa 6. vidusskolā, tai skaitā skolas stadionā. Lielie būvdarbi pabeigti arī Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolā.

Linda Markus-Narvila : "A.Puškina 2. vidusskolā plānots, ka būvniecības process noslēgsies 31. janvārī, lai februārī varētu noritēt visas pārbaudes un pieņemšanas darbi skolas nodošanai ekspluatācijā. Paralēli jau sākušies skolas telpu uzkopšanas darbi, kā arī projektā iegādāto mēbeļu un IKT uzstādīšana. Plānots, ka skolēni mācības atjaunotajās telpās uzsāks marta sākumā.

Darbi tuvojas noslēgumam arī J.Čakstes 10. vidusskolā, izņemot dušu izbūvi.  Dušu ierīkošana aizkavējās, jo to izbūvei projektā vajadzēja rast papildu risinājumus. Vēl jāveic uzkopšanas un mēbeļu uzstādīšanas darbi. Mēs ceram, ka skolēni mācības skolā varēs atsākt februāra sākumā, bet dušu izbūve vēl turpināsies līdz martam.

Atjaunošana turpinās arī Liepājas pilsētas 12. vidusskolā. Šajā skolā būvdarbi, atbilstoši līgumam ar būvnieku, ir jāpabeidz līdz marta vidum, un termiņa pagarinājums šobrīd nav plānots. Skolēni varētu atgriezties ierastajās telpās marta otrajā pusē.
Martā noslēgsies  projektēšanas darbi arī Liepājas 3. pamatskolā, 7.vidusskolā, 8. vidusskolā un O. Kalpaka 15. vidusskolā, lai  varētu gatavot projekta iesniegumu trešajam projektam SAM 8.1.2." Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi" ietvaros un pretendēt uz Eiropas finansējuma piesaisti. Plānots, ka šovasar varētu sākties modernizācijas darbi arī šajā projektā".