Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 258 Kārļi un 5 Spodri. Vārda dienā sveicam Kārli Volkovski.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Esmu liepājnieks, šeit audzis un dzīvoju. Pašreiz studēju Liepājas Universitātē Jauno mediju mākslu. Diezgan strikti pieturos pie tā, ko vēlos sasniegt un izdarīt, tāpēc ikdiena paiet piesātināti. Ārpus studijām ir daudz dažādi darbi. Pirms tam absolvētajai Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolai ir ļoti liela nozīme manā dzīvē. Sadarbība ar LDMV vēl joprojām nav beigusies, jo esmu foto/video mācības pasniedzējs struktūrvienībā Liepājas Bērnu mākslas skolā. Neskatoties uz studijām un darbu Bērnu mākslas skolā, ļoti daudz laika un darba tiek veltīts SIA “webART” attīstībai, kur esmu valdes loceklis un mājas lapu veidotājs. Diena paiet ļoti aktīvi un mainīgi, kas man arī patīk, protams, prasot izturību un pacietību. Tāpat arī fotografēšana ir manas ikdienas sarakstā. Fotogrāfija man ir kā audekls, lai parādītu to, kā es redzu notiekošo sev apkārt. Visā kopumā savu ikdienu raksturotu, ka tā paiet darot to, kas patīk un saista.

Vai atceraties, kad un kā sākāt fotografēt?
Īsti tomēr neatminos to, kā aizsākās mana patika pret fotografēšanu. Tas noticis diezgan dabīgi, tāpēc nevaru pateikt, kad un kā. Fotografējot, un piedomājot pie tā, ka man patīk fotografēt, saistītos ar laiku, kad vēl mācījos bērnu mākslas skolā. Sāku tad arī interesēties par to, kā citi fotografē, un mēģināju arī pats fotografēt.

Kura ir jūsu iecienītākā mājaslapa? Kāpēc?
Iecienīti ir dažādi portāli, blogi, bet šeit gribētu pieminēt “Way to go” (skatīt http://a-way-to-go.com) interaktīvo animāciju, kura izveidota interneta vidē. Man patīk, ka internetu un šīs vides īpašības izmanto mākslas darbu radīšanai.

Kāds ir bijis jūsu lielākais izaicinājums?
Lielākais izaicinājums, manuprāt, ir tieši šis laiks, kad viss jāpagūst!

Vai jums ir kāda autoritāte vai cilvēks, no kā esat daudz mācījies?
Neizdalu kādu konkrētu autoritāti, jo, manuprāt, lietderīgi ir mācīties no daudziem, un izprast, kas būtu svarīgākais, ko ņemt no katra. Interesējos par dažādiem māksliniekiem, mākslas veidiem, jo mūsdienās jāzina daudz, vai jābūt lietas kursā par notiekošo. Bet pavisam noteikti vecāki, LDMV, LBMS pasniedzēji un pārējie, no kuriem esmu mācījies, ir ļoti cienījama autoritāte. No katra ņemu sev noderīgo, un lieku iegūtās zināšanas lietā!

Kura ir Liepājas skaistākā un interesantākā vieta?
Pavisam noteikti Liepājas pludmale. Jebkurā laikā šeit būs iedvesmojoši.

Ja varētu Liepājā izveidot vai pilnveidot kādu vietu mākslai, kur un kāda tā būtu?
Liepājā vajadzētu vairāk attīstīt laikmetīgo mākslu, lai tā kļūtu sabiedrībai pieejamāka, zināmāka. Tai nav jābūt speciāli radītai vietai, bet gan vietas, kur paši mākslinieki varētu tās attīstīt mākslai, māksliniekiem, sabiedrībai. Galvenais nav vieta, bet gan saturs. Manuprāt, veicinot iespēju māksliniekiem daudz vairāk parādīties sabiedrībā plašāk, arī stipri veicinātu kultūras attīstību. Liepājā ir daudzi mākslinieki, kurus pat nepamanām ikdienā, bet ar kuriem varam lepoties.

Kādas trīs lietas jums vienmēr ir līdzi?
Mobilais telefons, lai vienmēr būtu sasniedzams un citi sasniedzami.

Fotoaparāts.

Mašīna, lai straujajā ikdienā varu nokļūt visur daudz ātrāk un ērtāk.

Ko šogad noteikti gribētos paveikt?
Pievērsties daudz vairāk mākslas darbu radīšanai, tai skaitā gleznošanai, jauno mediju mākslai.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Novēlu darīt to, kas patiešām patīk. Ar panākumiem!