Ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldes finansiālu atbalstu, sagaidot Latvijas 100. dzimšanas dienu, radīts videoklips Ulda Marhilēviča "Brīvības svītai". 

Tas tapis sadarbībā ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu (LMMDV), Melngaiļskolas bigbendu un studiju "Robyworks".

12. novembrī koncertzāles "Lielais dzintars" zālē "Civita nova" videoklips piedzīvoja savu pirmizrādi.

Mūzikas video Ulda Marhilēviča skaņdarbam "Brīvības svīta" ir simboliska LSEZ dāvana ikvienam un visiem valsts 100. dzimšanas dienā, uzsvēra LSEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš:

 "Pirms 100 gadiem tika dibināta mūsu valsts, tas iemūžināts vēsturiskajā Viļa Rīdzenieka fotogrāfijā, kas ir vienīgais tā laika notikumu liecinieks. Šodien ir vienlīdz svarīgi apzināties, cienīt un lepoties gan ar mūsu vēsturi, gan to, kas mums ir dots šodien. Liepājā vienmēr ir dzīvojuši cilvēki ar brīvības sajūtu sirdī un savos darbos, kas nav baidījušies būt paši un katrs savu darbu darījuši pēc labākās sirdsapziņas. Tieši to mēs arī vēlējāmies vēstīt, ka esam tik dažādi, tik piepildīti un aktīvi, gatavi dažādiem izaicinājumiem. Tāpat kā toreiz 1918. gadā bija jaunieši, kas mācās un kaļ nākotnes plānus, arī šodien ir jauni cilvēki, kuri grib un var. Arī šis mūzikas video jau pēc kāda laika būs vēsture, un man ir patiess prieks, ka varējām to veidot kopā ar citiem liepājniekiem, iemūžinot valsts simtgades sajūtas."

"Brīvības svīta" tapusi 1991. gadā ASV koncerttūres laikā, uzzinot par tā laika politiskajiem notikumiem: "Tās ir emocijas un sajūtas, atgūstot valsts neatkarību, un man ir patiess prieks, ka bija iespēja kopā ar talantīgajiem Liepājas jaunajiem mūziķiem "Brīvības svītai" iedot jaunu skanējumu valsts simtgadē. Melngaiļskolas bigbends ir lieliska jauniešu apvienība ar kuru vienmēr prieks sadarboties," par sadarbību ar bigbendu teicis komponists.

LMMDV projektu vadītāja Irita Kalēja atzīst: "Fantastiska veiksme un dāvana bigbenda piecu gadu jubilejas gadā! Mums visiem kopā  bija iespēja piedalīties gan audio ierakstā profesionālā studijā, gan pirmo reizi filmēt, veidot video kadrus tik ļoti dažādās Liepājas simboliskās vietās. Paldies SEZ par šo lielisko iespēju, par iegūto pieredzi un praksi mūsu skolas talantīgajiem jauniešiem."

Savukārt Melngaiļskolas bigbenda mākslinieciskais vadītājs Jānis Ivuškāns saka: "Pateicoties LSEZ dotajai iespējai, mūsu audzēkņiem bija iespēja izbaudīt profesionālus procesus – video tapšanu, skaņas ierakstīšanu, kā arī iespēju atkal sadarboties ar leģendāro Latvijas mūziķi Uldi Marhilēviču."

Mūzikas video veidotājas, apvienības "Robyworks" vadītājs Roberts Vītols atzīst: lai arī iepriekš jau filmēti un montēti video dažādiem mūzikas ierakstiem, šis bijis zināms izaicinājums. "Pirmkārt, emocionāls un jaudīgs skaņdarbs, ar kuru vēlējāmies parādīt gan cilvēku, gan pilsētas dažādību un to, kā šīs dažādības, var saplūst vienā veselumā valsts simtgades sajūtās. Bija patiess prieks strādāt ar Melngaiļskolas bigbendu un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi."

Ieraksts tapis LMMDV jaunajā ierakstu studijā, un, kā uzsvēra skolas radošais direktors Jānis Strazds, lai radītu videoklipu, tajā iesaistītajiem bija jāspēj pieņemt izaicinājumu, jāspēj savstarpēji sadarboties un likt lietā savu pieredzi.

Videoklips pieeajms youtube.com.