4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, liepājnieki un pilsētas viesi aicināti piedalīties valsts svētku pasākumos, stiprinot mūsu tautas kopējo vienotības un saliedētības sajūtu un labi pavadot laiku kopā ar ģimenēm, draugiem un kolēģiem, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

J. Čakstes laukumā norisināsies gan svētku koncerts ar Latvijā un Liepājā iemīļotu mūziķu uzstāšanos, gan arī pēc ilgāka pārtraukuma šogad atkal tiks organizētas orientēšanās spēles "Liepājas pēdas Latvijā".

Tradicionāli dalībnieki spēlēs varēs startēt gan kā kājāmgājēji, gan braukt ar velosipēdiem vai automašīnām. Dalībnieku reģistrācija J. Čakstes laukumā sāksies no pulksten 10, spēļu atklāšana paredzēta pulksten 11. Spēļu finišs būs pie pilsētas domes, Rožu ielā 6.

Modernizējot spēļu norisi, šogad orientēšanās karte būs pieejama digitāli, speciālā lietotnē, kas arī uzskaitīs katras komandas iegūtos punktus un ļaus ātrāk veikt spēļu izvērtējumu. Lai nodrošinātu spēļu daudzveidību un mazākas rindas kontrolpunktos, būs vēl viens jaunums – divi dažādi maršruti gan kājāmgājējiem, gan riteņbraucējiem, jo šajās abās grupās iepriekš ir bijis vislielākais dalībnieku un komandu skaits.

4. maija pēcpusdienā, no pulksten 15 J. Čakstes laukumā sāksies svētku koncerts, kurā uzstāsies Liepājā un Latvijā pazīstami mūziķi – Zigfrīds Muktupāvels, Aija Andrejeva, Jānis Aišpurs, Tabita Balode, Jānis Ivuškāns un citi.

Lai palīdzētu iejusties Latvijā un ļautu sajust mūsu valsts vienotību un toleranci, aicinām uz svētku koncertu un arī kā dalībniekus orientēšanās spēļu komandās iesaistīt Ukrainas civiliedzīvotājus, kuri šobrīd dzīvo Liepājā un novadā.

Vairāk par svētku pasākumiem lasi www.liepaja.lv.