Lai aktīvi un erudīti atzīmētu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu 4. maijā, liepājnieki un pilsētas viesi aicināti pieteikt savu dalību aizraujošās orientēšanās spēlēs komandām "Liepājas pēdas Latvijā", kuras šogad norisināsies jau desmito reizi, informēja Liepājas pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Orientēšanās spēles ir veidotas kā izzinoša pastaiga vai izbrauciens pa pilsētu un paredzētas draugiem, ģimenēm un kolektīviem, kas vēlas pavadīt laiku aktīvi, vienlaikus uzzinot interesantus faktus par Liepāju un tās nozīmi Latvijas vēsturē un kultūrā. Dalība spēlēs ir laba iespēja stiprināt komandas garu, veicināt fizisko aktivitāti un vienkārši labi pavadīt laiku.

Komandas trīs līdz piecu cilvēku sastāvā savu dalību spēlēs var pieteikt līdz 23. aprīlim, autorizējoties Liepājas elektronisko pieteikumu sistēmā un aizpildot pieteikuma anketu.

Pieteikuma anketa kājāmgājējiem ŠEIT.

Pieteikuma anketa riteņbraucējiem ŠEIT.

Pieteikuma anketa autobraucējiem ŠEIT.

Veiksmīgai dalībai spēlēs atgādinām, ka orientēšanās karte būs pieejama digitāli, speciālā lietotnē, tādēļ dalībniekiem (komandām) nepieciešama vismaz viena viedierīce (telefons, planšete u.tml.) ar interneta pieslēgumu.

Orientēšanās spēļu "Liepājas pēdas Latvijā" kontrolpunktus jau tradicionāli plānots veidot vietās, kurās pēdējo gadu laikā tapuši jauni objekti vai pakalpojumi, kurās iespējams saturīgi pavadīt brīvo laiku, kā arī uzzināt jaunus un interesantus faktus par Latviju un Liepāju gan vēsturiskajā, gan mūsdienu kontekstā.

Komandu reģistrācija un spēļu atklāšana 4. maijā notiks Jāņa Čakstes laukumā, bet spēļu finišs jau tradicionāli būs Rožu ielā 6 (pie Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes ēkas). Savukārt pēc finiša visi dalībnieki kopā ar visiem liepājniekiem un pilsētas viesiem Čakstes laukumā būs gaidīti uz svētku koncertu un spēļu apbalvošanu.  

Orientēšanās spēles "Liepājas pēdas Latvijā" organizē Liepājas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar Liepājas uzņēmumiem, nevalstiskajām organizācijām un citiem sadarbības partneriem.

Vairāk informācijas par spēlēm, tostarp spēļu nolikumi pieejami Liepājas pašvaldības mājaslapā.

Pērn orientēšanās spēlēs "Liepājas pēdas Latvijā" piedalījās 1082 dalībnieki 259 komandās.