1.augusta,pievakarē kāpas virsotnē līdzās veloceliņam aiz rezerves stadiona Jūrmalas ielas galā skanēja klavieru mūzika, diezgan veiksmīgi konkurējot ar Porziņģa laukumā dārdošajām skandām.

Pirmā pie atjaunotā instrumenta sēdās Anete Kozlovska, lai nospēlētu divas savas dziesmas, pēc tam vietu pie instrumenta ieņēma Annika Lanka, un tad jau koncerts turpinājās brīvā stilā, pianistiem nomainot citam citu.

"Bijām domājuši klavieres novietot uz Ziemeļu mola, bet mums ieteica šo vietu," saka viens no idejas autoriem un realizētājiem "Valodu vēstniecības" īpašnieks Andris Lanka.

"Šī vieta" ir līdzās veloceliņam kāpas virsotnē aiz rezerves stadiona Jūrmalas ielas galā. Ieteikums nācis no domes vicemēra Gunāra Ansiņa. Taču, iespējams, nākamgad savas klavieres tiks arī Ziemeļu molam, jo Lankas ir iedegušies un gatavi atvērt vēl kādu brīvdabas koncertzāli, ja liepājniekiem patiks. Kuldīgā, kur viņi vispirms realizēja šo ideju, brīvdabas klavieres aizgājušas "uz urrā" – gan vietējie teikuši, ka tās spēlē no rīta līdz vakaram, gan arī paši par to pārliecinājušies, vairākas reizes garām nobraucot.

Viss sācies Andrim Lankam, viesojoties pie brāļa Jāņa Kanādā. Tur acīs iekritusi vietējā tradīcija – sabiedriskā vietā zem klajas debess nolikt klavieres, kuras jebkurš drīkst spēlēt.

"Vankūverā tādas bija kādās trīs vietās."

Klavieres, kas tagad atradīsies kāpas virsotnē Jūrmalas ielas galā, dabūjis kāds grobiņnieks "humpalās", kas nāk no Dānijas, bet tad sapratis, ka grib tās mest ārā.

"Teicu – nu, nemet ārā, dosim tām otru iespēju. Briljonoks atzina, ka klavieres ir skaņojamas. Domāju, ka izturēs vēl arī nākamgad."

Oranžās klavieres (tās nokrāsoja Jauniešu mājas aktīvās meitenes) kalniņā atradīsies līdz augusta beigām, pēc tam tiks "ieziemotas" telpās. Klavieres ir pieskrūvētas pie seguma, un Lankas parūpējušies arī par pārsegu iespējama lietus gadījumā.