Šogad vairāk nekā 4000 jauniešu Liepājā piedalījās ikgadējās Karjeras nedēļas pasākumos, kuri bija veltīti karjeras vadības prasmēm un to lomai savas karjeras plānošanā.

Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām.

Jauniešiem bija iespēja piedalīties vairāk nekā 100 pilsētas un skolas mēroga pasākumos – ekskursijās uz uzņēmumiem, diskusijās ar dažādu nozaru profesionāļiem, radošajās darbnīcās, spēlēs un citās aktivitātēs, lai mēģinātu saprast, ko darīt pēc skolas, kādu karjeras ceļu izvēlēties. Skolēni labprāt piedalījās dažādos karjeras izzināšanas pasākumos – spēlēs, diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.

Liepājas skolēni pabija mācību ekskursijās vairāk nekā 20 pilsētas uzņēmumos un iestādēs –  "iCotton", SIA "Expedit Baltic", "Lauma Fabric", "Lauma Lingerie", Liepājas lidostā, Liepājas Olimpiskajā centra, Valsts ieņēmumu dienesta Liepājas nodaļā, Jūras spēku mācību centrā, koncertzālē "Lielais dzintars", Liepājas teātrī u.c.

Centrālais Karjeras nedēļas notikums Liepājā bija paneļdiskusija Raiņa 6. vidusskolā ar pasākumu organizatori un uzņēmēju Sindiju Vildi un uzņēmēju, valodu skolas un tulkošanas aģentūras "Valodu vēstniecība" īpašnieku Andri Lanku. Profesiju dueli vadīja aktīvists un fitnesa treneris Dinārs Zāģers.

Stāsta Liepājas pilsētas Karjeras nedēļas koordinatore Aelita Jankovska: "Jaunieši atzina, ka tikšanās ar Andri Lanku un Sindiju Vildi palīdzēja gūt labāku priekšstatu par darba tirgu, dažādām profesijām nepieciešamajām prasmēm, kā arī karjeras izaicinājumiem. Karjeras nedēļa ir lielisks iemesls jau laikus padomātu par nepieciešamību mērķtiecīgi strādāt pie savas nākotnes karjeras veidošanas jau skolas gados."

Liepājas  Karjeras nedēļas foto galerijas pieejamas Izglītības pārvaldes vietnē Facebook un skolu mājaslapās.  

Par Karjeras nedēļu
Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā pašvaldību skolu jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.

Pirmo gadu Karjeras nedēļa ir viena no VIAA īstenotā projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" aktivitātēm, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

Karjeras nedēļas pasākumu programma 47 Latvijas pilsētās un novados pieejama vietnē: viaa.gov.lv/karjeras_nedela. Savukārt Karjeras nedēļas jaunumiem var sekot sociālajos tīklos facebook.com/KarjerasNedela, facebook.com/VIAA.LV,  draugiem.lv/viaa un Twitter – twitter.com/VIAA_LV.