2018.gada 24.jūnijā stāja pukstēt diriģenta, pedagoga Miervalža Ziemeļa sirds. Pēdējā gaitā viņu izvadīs 29.jūnijā pulksten 11 no Līvas kapu kapličas uz Rīgas krematoriju.

Atvadu vārdus Miervaldim Ziemelim savas ģimenes un draugu vārdā veltījis vēsturnieks Gunārs Silakaktiņš.

"Pēdējā gaitā pavadot un atvadu vārdus veltot Miervaldim Ziemelim, apzināmies, ka mums, mazai kompānijai no Peldu ielas, turpmāk vairs nekas neies vecās sliedēs.

Miervaldis šeit bija bieži, gan kā viesis dzimšanas dienās, vārda svētkos vai gluži vienkārši beziemeslu tikšanās brīžos. Kur Miervaldis ar Astru, pēc brīža saudzīgi atvērās klavieru vāks, un jau ar pirmo Miervalža akordu mūzika pielēja veco Berči māju.

Spēlējot gan vecās buršu dziesmas, korporeļu himnas, strēlnieku maršus, gan saldās "Lejā pie upītes", "Es zinu visi mani nievā", Miervaldis izvilināja Peldu ielas dvēselisko noskaņu, un mēs, ar vīna malku stiprinot, kopā tai sekojām.

Mums un tik tiešām arī Miervaldim ļoti patika "Lai dzīvo laipnais namatēvs, kas alu glāzēs pilda"! Un –...bet tas, kas vīru korī dzied, tas dzīvo trīsreiz ilgāk... Tas dzīvo dzīvi bagāti, un bagāts aiziet kapā!"

Nu mūsu Miervaldis ir aizgājis, klavieres kādu laiku klusēs, un mūsu kompānija no Peldu ielas klusi teiks: Paldies, ka Tu mūsu pļavu tā izdaiļoji ar sevi un mūziku!"

"Liepājnieku biogrāfiskajā vārdnīcā" par Miervaldi Ziemeli teikts: "Dzimis 1939.gada 20.janvārī Dunikas pagastā. Mūziķis. Absolvējis Kazdangas lauksaimniecības tehnikuma Agronomijas nodaļu, Liepājas mūzikas vidusskolas Kordiriģentu un Mūzikas teorijas nodaļas, 1982.gadā beidzis Latvijas Valsts konservatorijas Gvido Kokara kordiriģēšanas klasi. Studējis mūzikas teoriju Gņesina institūtā Maskavā. Bijis Liepājas mūzikas vidusskolas mācībspēks. No 1965.gada vīru kora "Dziedonis" diriģents, strādājis kopā ar Kārli Kreicbergu, Kārli Kluci, Andri Lekstuti. No 1972.gada – kora mākslinieciskais vadītājs. Līdz savai nāves stundai darbojās Liepājas Metodistu draudzē. 1999.gadā dibinājis zvanu kori, kas muzicē ar ASV metodistu draudzes dāvinātiem zvaniem. Sieva Astra Ziemele – zvanu kora diriģente. Kopš 2000.gada zvanu kora nosaukums ir "Gloria Deo."