No 22. līdz 23. augustam ikviens ir īpaši aicināts apmeklēt sociālās rehabilitācijas un izziņas centru "Dvēseles veldzes dārzs" akcijas "Atvērtās dienas laukos 2020" ietvaros, informē Liepājas Neredzīgo biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece.

Apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas interesantas aktivitātes programmā: "Satausti, sadzirdi, sasmaržo Dvēseles veldzes dārzā". Tā ir iespēja iegūt jaunu pieredzi, pavadīt brīvdienas svaigā gaisā un baudīt lauku burvību.

Vviesi varēs atklāt priekš sevis kaut ko jaunu, piedaloties dažādās informatīvi izglītojošās āra aktivitātēs:
• Ekskursijas gida pavadībā ar aizsietām acīm un balto spieķi, lai katrs varētu iejusties neredzīga cilvēka ikdienā un izmantotu citas maņas teritorijas iepazīšanā.
• Jaunajā interaktīvajā apskates objektā "Dievs radīja" ar nojumi ir izvietoti dažāda lieluma Latvijā sastopami laukakmeņi, dažādu koku sugu stumbru fragmenti, Latvijā audzēti graudaugi, pākšaugi un Latvijas dabā sastopamu meža dzīvnieku ādas. Katrs ar aizsietām acīm varēs izmēģināt atminēt šos priekšmetus, izmantojot tikai tausti un ožu, vai atminēt to nosaukumus, izmantojot Braila raksta alfabētu.
• Plaukstošo ziedu, krūmu un zaļumu košās krāsas, putnu dziesmas un ainavas – to visu varēs izbaudīt Sajūtu parkā.
• Meža paēnā ierīkotā Baso pēdu taka sniegs piedzīvojuma sajūtu pēdām, izstaigājot 530 metru garo taku ar dažādiem segumiem un šķēršļu joslām. Grūtības pakāpi iespējams palielināt, to izstaigājot ar aizsietām acīm un balto spieķi, paļaujoties uz pavadoņa palīdzību.
• Centra teritorijā iespējas aktīvi izkustēties būs uz āra trenažieriem, spēlējot āra šaha vai dambretes spēli, galda tenisu vai, veicot nelielus lauku darbiņus.

Lūgums iepriekš pieteikties visiem interesentiem, kuri vēlas piedalīties šajā akcijā un baudīt mierpilnas brīvdienas pie mums, sazinoties pa tālr. 29778808, vai rakstot uz info@redzigaismu.lv. Maksa par ekskursiju 3 eiro (akcijas dienās 30% atlaide).

"Dvēseles veldzes dārzs" darbojas pēc sociālā uzņēmuma principiem. Visi ieņēmumi tiek ieguldīti centra attīstībā cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes celšanai.

"Dvēseles veldzes dārza" adrese: "Laivenieki", Pāvilostas novads, Ziemupe, kas ir 25 km attālumā no Liepājas un 30 km attālumā no Pāvilostas.

"Atvērtās dienas laukos" ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums, kas šīs vasaras izskaņā, 22. un 23. augustā, noritēs jau septīto gadu.
Šī pasākuma laikā vienlaicīgi viesiem atvērtas būs 180 saimniecības visos Latvijas novados. Iepriekšējos gados apmeklētāju skaits vienā saimniecībā bijis no dažām ģimenēm nelielās piemājas saimniecībās līdz pusotram simtam vietās, kur uzņem apmeklētāju grupas.