Publicitātes foto.
Ir atkal pagājis gads un piektdien, 13. oktobrī, Liepājas Neredzīgo biedrībā tiks atzīmēta "Starptautiskā Baltā spieķa diena". Šī diena ir veltīta cilvēkiem ar redzes invaliditāti un viņu ikdienas dzīves izaicinājumiem. Latvijā ir aptuveni 12 000 cilvēku, ar redzes funkcionālajiem traucējumiem. Pasaulē šī problēma ietekmē apmēram 285 miljonus cilvēku, portālu informēja Liepājas Neredzīgo biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Hartmane.
No 10. līdz 12. oktobrim (ieskaitot) no pulksten 10 līdz 15 Liepājas Neredzīgo biedrībā varēs apskatīt cilvēku ar invaliditāti darināto rokdarbu izstādi – klūgu pinumus, filcēšanas, floristikas un keramikas izstrādājumus. Visi interesenti klātienē varēs iepazīties ar Liepājas Neredzīgo biedrību un tās darbību. Iepazīstināšana notiks ekskursiju veidā, kuras vadīs biedrības valdes loceklis Aigars Bušs.
Šogad Liepājas Neredzīgo biedrība rīkos svētku pasākumu uz kuru ar ielūgumiem aicināts ierasties ikviens Liepājas Neredzīgo biedrības biedrs un atbalstītājs.
Lai pievērstu sabiedrības uzmanību cilvēkiem ar redzes invaliditāti, 13.oktobrī no pulksten 9.30 līdz 10 Klaipēdas ielā (starp Vētru ielu un pilsētas kanālu) norisināsies Ielu akcija. Tajā aicinām visiem autovadītājiem būt modriem, uzmanīgiem un piesardzīgiem. "Tā kā Liepāja ar katru dienu kļūst pieejamāka cilvēkiem ar redzes invaliditāti, iesakām būt apzinīgiem un ievērot ceļa satiksmes noteikumus!" informē Māris Ceirulis, Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs.
Ielu akcija katru gadu tiek rīkota sadarbībā ar Valsts policiju, lai informētu sabiedrību par cilvēkiem ar redzes funkcionālajiem traucējumiem. Latvijas ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka autotransporta vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām, jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar balto spieķi. Vietās, kur visbiežāk pārvietojas neredzīgi un vājredzīgi cilvēki, tiek uzstādīta arī īpaša ceļazīme "Neredzīgi gājēji", taču nereti, ārpus šīs zīmes darbības lauka, cilvēki ar balto spieķi netiek ievēroti.
Pasākums notiek Liepājas pilsētas pašvaldības finansētā sociālās iekļaušanas projekta "Mācīsimies un pilnveidosimies iekļauties sabiedrībā" (Nr. 156/2.8.5.) ietvaros. Pasākumu finansiāli atbalsta arī Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts "Sadarbībā - top labo darbu augļi" 2023.LV/NVOF/MAC/012/38 ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projektu saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.