27. oktobrī pulksten 18 Liepājas Neredzīgo biedrības (LNB) lielajā zālē notiks labdarības koncerts, kas tiek rīkots, lai iegūtu finansiālos līdzekļus pirts ēkas būvniecībai.

Pirts paredzēta sociālās rehabilitācijas centra cilvēkiem ar invaliditāti laukos, "Dvēseles veldzes dārza" teritorijā.

Arī iepriekš Liepājas Neredzīgo biedrība rīkojusi labdarības koncertu par godu šim mērķim, kuru ierosinājuši paši cilvēki ar invaliditāti, taču, kaut gan koncerta norise bija veiksmīga, vēl joprojām nepieciešams salīdzinoši liels atbalsts, lai īstenotu biedrības biedru ilgi loloto sapni.

Šoreiz koncerta apmeklētajiem būs iespēja dzirdēt Lības Ēces vokālu, kuru papildinās  liepājnieka Arta Peterlevica ģitāras pavadījums. Koncerta otrajā daļā būs dzirdams Dzintars Beitāns, kurš Liepājas Neredzīgo biedrības rīkotajos pasākumos uzstājies jau iepriekš. Arī šoreiz viņa sniegtajā priekšnesumā būs dzirdamas pasaulē atpazīstamas melodijas, kas tiks izpildītas uz vijoles. Atšķirībā no iepriekšējiem koncertiem, šoreiz Dzintars Beitāns uzstāsies kopā ar Tāli Marhilēviču, veidojot interesantas un atpazīstamas melodijas vijoles un taustiņinstrumentu izpildījumā.  

Ikviens interesents ir aicināts kļūt par sadarbības partneri, piedaloties ar savu atbalstu pirts izbūvē cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti. Šis lūgums ir mūsu biedru iniciatīva nodrošināt pieejamus pirts pakalpojumus, kur būtu respektēta vides pieejamība cilvēkiem ar invaliditāti. Pašlaik esošās publiskās pirtis šai mērķa grupai apmeklēt ir apgrūtinoši vai visdrīzāk neiespējami, jo  tās bieži atrodas pagrabos, kur nav piekļuves vai jāsaskaras ar citu apmeklētāju nelabvēlīgu attieksmi. Mazsvarīgs nav arī  finansiālais jautājums, jo cilvēkiem ar ļoti maziem ienākumiem visbiežāk šāds pakalpojums nav pa spēkam. Liepājas Neredzīgo biedrība ir nevalstiska organizācija, kas jau ilgstoši darbojas cilvēku ar dažāda veida invaliditāti un senioru labā. Kopumā Liepājas Neredzīgo biedrība apvieno 754 vājredzīgus un neredzīgus cilvēkus, kā arī cilvēkus ar cita veida invaliditāti un seniorus no Liepājas un 11 Kurzemes novadiem. Organizācijas uzmanības lokā ir ar sociālo rehabilitāciju, nodarbinātību, izglītību, kā arī vides pieejamību saistīti u.c. jautājumi. Vēlamies palīdzēt cilvēkiem ar invaliditāti iekļauties sabiedrībā un aktīvi iesaistīties tās procesos. Aktīvs darbs notiek gan Liepājas Neredzīgo biedrības telpās, gan sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē “Dvēseles veldzes dārzs", Pāvilostas novadā, Ziemupē.

Koncerta mērķis ir lūgt sabiedrības atbalstu minētās pirts izbūvei sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē "Dvēseles veldzes dārzs", Pāvilostas novadā, Ziemupē. Minēto pirti vēlamies izbūvēt: respektējot vides pieejamības principus cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti, lai tā būtu pieejama gan cilvēkiem ar redzes traucējumiem, invaliditāti, gan cilvēkiem ar kustību traucējumiem un cita veida saslimšanām nodrošinot drošu, atbalstošu, humānu vidi pirts apmeklējumu laikā, atsevišķi izbūvējot sāls saunu, sniedzot ārstniecisku iedarbību pie dažādām saslimšanām, dāvājot iespēju cilvēkiem ar invaliditāti baudīt pirts tradīciju kā fizioloģisku un dvēselisku ķermeņa labsajūtas uzlabošanu, līdz ar veselības un labsajūtas uzlabošanu, radīt papildus iespēju savstarpējai komunikācijai, gūt prieku un vērtīgi pavadīt laiku. Šobrīd aktīvi strādājam pie finansējuma piesaistes, rīkojam labdarības koncertus, rakstām projektu pieteikumus un uzrunājam atsaucīgus uzņēmējus individuāli.

Koncerts notiks Liepājas Neredzīgo biedrības Lielajā zālē, Ganību ielā 197/205, 2. stāvā (ieeja no Dunikas ielas puses). Ieeja pret ziedojumu, sākot no pieciem eiro Pensionāriem, biedrības biedriem un cilvēkiem ar invaliditāti, sākot no trīs eiro. Iegūtie ziedojumi tiks izmantoti pirts ēkas būvniecībai sociālās rehabilitācijas centra “Dvēseles veldzes dārzs" teritorijā. Visi interesenti un atbalstītāji ir laipni aicināti apmeklēt koncertu.