2.novembrī Liepājas 8. vidusskolas ēkā Dunikas ielā 9/11 atklāts jauns liepājnieku ģimenēm draudzīgs infrastruktūras objekts – "Pozitīvo sajūtu telpu mazajiem liepājniekiem".

Šī Izglītības pārvaldes ideja par jaunu atpūtas un relaksācijas vietu bērniem nepilna pusgada laikā īstenota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu, kura projektu konkursā piešķīra finansējumu 20 000 eiro apmērā, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Sajūtu telpas atklāšanā piedalījās Domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis, novēlot pozitīvus rezultātus bērniem un vecākiem, kuri darbosies šajā telpā. Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere pateicās pārvaldes darbiniekiem - projekta idejas autoriem un visiem, kuri tik īsā laikā spēja šo ideju īstenot dzīvē.   

"Pozitīvo sajūtu telpa" jeb maņu un sajūtu istaba atrodas Liepājas 8. vidusskolas ēkā,  Kompleksās sporta skolas dienesta viesnīcas telpās Dunikas ielā 9/11, 3. stāvā.

Tajā izvietotas dažādas iekārtas, lai veicinātu bērna iekšējo disciplīnu un mentālās uztveres pozitīvas pārmaiņas, dodot iespēju izjust sevi, savas domas un emocijas. Tā ir īpaša vide, kur vairāku maņu stimulācija tiek izmantota kā mācību līdzeklis vai atpūtas aktivitātes, lai uzlabotu smadzeņu darbību.

Šajā telpā bērniem individuāli vai kopā ar vecākiem būs iespējams  noslēgties no pārējiem, atpūsties un atgūt jaunus spēkus.  Telpā katrs var izmēģināt dažādas brīnumainas lietas un iespējas – interaktīvo grīdu ar maināmiem sižetiem, ūdens gultu ar zvaigžņotām debesīm virs galvas, gaismas stabus, luminiscējošu ūdenskritumu, krāsu un smaržu terapiju, krāsaino bumbu vannu utt.  

Vide sajūtu telpā veidota tā, lai vienlaikus veicinātu tās apmeklētāju uztveres motivāciju, atpūtu un relaksāciju. Sajūtu istabā bērni darbosies kopā ar speciālistiem, ņemot vērā bērna noskaņojumu un vajadzības. Telpā iespējams radīt atbilstošu vidi, lai hiperaktīvie bērni spētu nomierināties, bet bērni ar komunikācijas grūtībām – attīstītu savas maņas un sajūtas.

Nodarbības notiks pēc pieraksta, vienu nodarbību plānojot ne vairāk kā diviem bērniem, arī kopā ar vecākiem. Lai piedāvātu vienreizēju iespēju iepazīties ar Pozitīvo sajūtu telpas iespējām, pirmās 100 nodarbības ir par brīvu! Pieteikšanās elektroniski inga.dobele@liepaja.edu.lv vai zvanot darba dienās no 8.30 līdz 17.00 pa tālr. 26401368. Iepazīšanās nodarbības ilgums – 45 minūtes. Uz nodarbību jāņem līdzi maiņas apavi vai bahilas.

2018. gada nogalē, pēc projekta atbalsta beigām, telpas uzturēšanas izdevumi un speciālistu algošana būs pašvaldības pārziņā. Tāpēc turpmāk tiek plānots arī vecāku līdzmaksājums.   

Šāda veida sajūtu telpa ir viena no divām Kurzemē, otra jau kādu laiku darbojas Pelču internātskolā.  Iekārtas Pozitīvo sajūtu telpai piegādāja un uzstādīja SIA "REHAVITA", kuri uzvarēja iepirkumu konkursā.

Projekts tika iesniegts Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) atklāto projektu konkursā Latvijas valsts budžeta finansētās mērķprogrammas "Ģimeņu atbalsta projektu konkurss pašvaldībām sadarbībā ar NVO" projektā.