Izglītības pārvaldes "Pozitīvo sajūtu telpa" no janvāra turpina savu darbību. Tā ir jauna atpūtas un relaksācijas vieta bērniem – gan individuāli, gan kopā ar saviem ģimenes locekļiem.

Telpa atrodas Dunikas iela 9/11, Liepājas Kompleksās sporta skolas peldbaseina telpās, 3.stāvā, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

"Pozitīvo sajūtu telpa" tika atklāta 2018. gada 2. novembrī ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstu, kura projekta īstenošanai piešķīra finansējumu 20 000 eiro apmērā. Pateicoties projekta finansējumam, vairāk nekā 70 bērniem gan individuāli, gan ar vecākiem aizvadītā gada nogalē bija iespēja apmeklēt pirmās 100 nodarbības par brīvu.

Tā kā pēc projekta atbalsta beigām telpas un iekārtu uzturēšanas izdevumi, kā arī speciālistu algošana ir pašvaldības pārziņā, nodarbības no šā gada janvāra ir ar vecāku līdzmaksājumu - viena nodarbība bērnam individuāli vai kopā ar ģimenes locekļiem izmaksā 7,24 eiro, norēķinoties skaidrā naudā.

Nodarbības ilgums – 1 stunda.  Iespējama 30% atlaide ar "3+ Ģimenes karti". Ieteicamais vienas nodarbības apmeklētāju skaits ne vairāk kā divi cilvēki, tajā skaitā bērni. Tāpat vecākiem ir iespēja konsultēties ar "Pozitīvo sajūtu telpas" speciālistu par labāko  risinājumu nodarbības apmeklējumam, piemēram, vai nodarbībā piedalās bērns individuāli  speciālista uzraudzībā, vai kopā ar brāli vai māsu, vecākiem.

Apmeklējuma laikā, izmantojot dažādus gaismas objektus, ūdens gultu, bumbu vannu, interaktīvo grīdu u.c. speciālo aprīkojumu, ir iespēja attīstīt un nostiprināt pozitīvas emocijas un sajūtas, vienlaikus rodot mieru no ikdienas steigas, atverot sevi pozitīvai komunikācijai, uzlabojot savstarpējo komunikāciju, attīstot un pilnveidojot dažādas maņas.

Telpā izvietotas dažādas iekārtas, lai veicinātu bērna iekšējo disciplīnu un mentālās uztveres pozitīvas pārmaiņas, dodot iespēju izjust sevi, savas domas un emocijas. Tā ir īpaša vide, kur vairāku maņu stimulācija tiek izmantota kā mācību līdzeklis vai atpūtas aktivitātes, lai uzlabotu smadzeņu darbību. Sajūtu istabā bērni darbojas kopā ar speciālistiem, ņemot vērā bērna noskaņojumu un vajadzības.

"Pozitīvo sajūtu telpas"  apmeklējums tiek organizēts pēc iepriekšēja pieraksta. Sajūtu telpas apmeklētājs savas vizītes pieteikšanu veic nedēļu iepriekš, zvanot pa tālruni 26401368 vai sūtot e- pastu: sajutu.telpa@liepaja.edu.lv "Sajūtu telpas" koordinatorei Ingai Dobelei. Pa minēto tālruni ir iespēja noskaidrot arī citus neskaidros jautājumus par "Sajūtu telpas" apmeklējumu.

"Pozitīvo sajūtu telpu" ir atļauts apmeklēt tīros un ērtos maiņas apavos (piemēram, čībās) vai izmantojot bahilas. Ērtību nolūkos "Sajūtu telpas" apmeklētāji nodarbības laikā var būt arī zeķēs.