Pašvaldība atbalsta daudzās pilsētas izglītības iestādēs izplatīto praksi, kad pēc vecāku iniciatīvas un par vecāku naudu tiek veikti interjera uzlabojumi un iegādātas dažādas lietas.

To "Rietumu Radio" atzina Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde, uzsverot, ka vecāku lēmumam iesaistīties vai nē ir jābūt brīvprātīgam, raksta LETA.

Kā informēja Liepājas bērnudārza "Margrietiņa" vadītāja Jana Rūce, viņas vadītajā iestādē par vecāku līdzekļiem iegādāta mūzikas atskaņošanas tehnika, izremontētas tualetes, vienā grupiņā pilnībā nomainīta grīda un veikti citi darbi. Kā skaidroja Rūce, likums neaizliedzot vecākus informēt par to, kas bērnudārzam trūkst un kādi uzlabojumi būtu nepieciešami. Lēmumu palīdzēt vai nē vecāki pieņemot paši, un ne vienmēr pēc informācijas uzklausīšanas viņi varot atļauties palīdzēt. "Vecāki mums ir ļoti atsaucīgi un arī paši redz, kas vajadzīgs," labo sadarbību ar vecākiem slavē Rūce, norādot, ka šāda prakse ir izplatīta arī citos Liepājas bērnudārzos un arī citviet Eiropā.

Tikmēr Liepājas 2.vidusskolas pārstāve Solvita Žipre "Rietumu Radio" atzina, ka agrāk skolēni un vecāki klašu remontos iesaistījušies biežāk nekā šobrīd. "Nav nepieciešamības," skaidro Žipre, norādot, ka logi vairs nav jāpārkrāso, jo vecie nomanīti pret jauniem – plastmasas, uz grīdām uzklāts jauns linolejs, arī soli klasēs iegādāti jauni un katru gadu nav jāpārkrāso.

Arī Golde atzina, ka skolās vecāku un skolēnu iesaistīšanās dažādu remontdarbu veikšanā mazinās, kā iemeslu minot pašvaldības apjomīgos ieguldījumus skolu un bērnudārzu remontos.

Kā ziņots, šogad izglītības iestāžu remontam no Liepājas pašvaldības budžeta kopumā atvēlēts aptuveni viens miljons latu un vairākās izglītības iestādēs remontdarbi turpināsies arī pēc jaunā mācību gada sākuma, "Rietumu Radio" iepriekš informēja Golde. "Tas ir līdz šim lielākais līdzekļu apjoms, kas no pašvaldības budžeta atvēlēts izglītības iestāžu remontam," atzina Golde, norādot, ka šajā Eiropas Savienības finanšu plānošanas periodā līdzekļu piesaiste Liepājas izglītības iestāžu modernizācijai ir noslēgusies un iestāžu remontam jāatvēl lielāks pašvaldības līdzekļu apjoms. Aptuveni puse – 500 000 latu – piešķirta Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas jūgendstila ēkas renovācijai.