Sestdien, 19.maijā, no 12.00 līdz 15.00 Liepājas Katoļu pamatskolā (Peldu ielā 17) ikviens aicināts uz diskusiju „Veselīga uztura un dzīvesveida paradumi”.

Diskusijā tiks pārrunāti esošie un vēlamie uztura paradumi dažādās vecuma grupās, ģimenēs, iestādēs, kā arī dažādu saslimstību gadījumos, akcentējot uzturu kā veiksmīgu profilakses līdzekli. Pasākuma ievaddaļā notiks Liepājas skolēnu izstrādātu zinātniski pētniecisko darbu prezentācijas par bērnu un jauniešu veselību un dzīvesveidu.

Diskusijā piedalīsies makrobiotikas speciālists Roberts Lācītis, Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes uztura speciāliste Vija Udarska, Mutes veselības centra speciālisti, biedrības „Dižvanagi”, biedrības „Ābolīt’s”, Liepājas Diabēta biedrības un biedrības „Optimistu pulks” pārstāvji, u.c.

Vides un veselības daļas vadītāja Ineta Stadgale, aicinot ikvienu interesentu uz diskusiju, atgādina: „Uztura un dzīvesveida paradumi ir ļoti būtiski, lai mazinātu veselības riskus un saslimstību ar neinfekciozām hroniskām slimībām. Šādā, it kā pavisam vienkāršā veidā, iespējams samazināt veselības aprūpes izmaksas gan ģimenē, gan veselības aprūpes sistēmā kopumā”.

Diskusijas dalībnieki sola iespēju degustēt arī veselīgus našķus.

Uzziņai
Veselības mēneša aktivitātes turpināsies līdz 2. jūnijam, un ikviens ir aicināts izmantot iespēju saņemt bezmaksas ārstu speciālistu konsultācijas, veikt veselības profilaktiskās pārbaudes, aktīvi pavadīt savu brīvo laiku sportojot, kā arī apmeklēt dažādus ar veselības jautājumiem saistītus pasākumus, par kuriem informāciju var atrast Veselības mēneša programmā. Visa veselības mēneša programma ir pieejama mājas lapā www.liepaja.lv/Sabiedrība/Veselība