No 8. līdz 27.janvārim pašvaldība aicina ieteikt kandidātus Goda un Gada liepājnieka titulam – cilvēkus, kuri ar nesavtīgu darbu apliecinājuši piederību Liepājai vai īpaši izcēlušies ar kādu spilgtu veikumu vai notikumu aizvadītajā gadā.

Sumināt liepājniekus gan par viņu labajiem darbiem pilsētas labā aizvadītajā gadā, gan mūža veikumu – tā Liepājā jau ir ilggadēja tradīcija. Tāpēc pašvaldība ikvienu būt aktīvam un atcerēties nozīmīgākos 2019. gada notikumus pilsētā un  izvērtēt, kuri cilvēki ar tiem saistīti un būtu pelnījušo šo godpilno titulu, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Ierosinājumus par apbalvojuma piešķiršanu var iesniegt, aizpildot pieteikuma anketu elektroniski pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv vai klātienē domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, Rožu ielā 6.

Elektroniska pieteikuma anketa pieejama šeit.

Gada liepājnieka titulam var ieteikt jebkuru Liepājai tuvu cilvēku, gan sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, kultūras, sporta, izglītības, uzņēmējdarbības jomas pārstāvjus, gan arī apkalpojošā, sociālā un citās jomās strādājošos, kuriem pateicoties 2019. gadā radītas un īstenotas jaunas idejas, sarīkoti pilsētai nozīmīgi pasākumi vai kuru veiksmīgā uzņēmējdarbība, vadītie projekti, aktīvā sabiedriskā darbība bijusi īpaši pamanāma. Gada liepājnieka titulu vienam cilvēkam var piešķirt arī vairākkārt.

Savukārt titulu "Goda liepājnieks" piešķir par īpašiem nopelniem Liepājas labā – tie var būt valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Tas var būt gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša un panākumiem bagāta darbība. Goda liepājnieka titulu piešķir vienu reizi mūžā.

Pēc Apbalvojumu komisijas lēmuma, šogad, atšķirībā no citiem gadiem, netiks organizēts iedzīvotāju balsojums par gada populārāko liepājnieku. Tāpat komisija nolēma, ka turpmāk apbalvojumu varēs piešķirt tikai fiziskām personām un kopumā ne vairāk kā 15 personām.

Iesniegtos pretendentus Goda un Gada  liepājnieka titulam izvērtēs Apbalvojumu komisija domes priekšsēdētāja vietnieka pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunāra Ansiņa vadībā, kurā darbojas 15 dažādu nozaru pārstāvji, no kuriem liela daļa bijuši Goda un Gada liepājnieku godā.

Lēmums par Liepājas apbalvojuma piešķiršanu tiks pieņemts 20. februāra domes sēdē. Visus Goda un Gada liepājniekus tradicionāli sveiks Liepājas dzimšanas dienā, 18.martā, koncertzālē "Lielais dzintars".