Lai uzlabotu drošību skolas telpās, līdz jaunā mācību gada sākumam Liepājas Raiņa 6.vidusskolas gaiteņos, garderobē un ārpus skolas uzstādīs 26 videonovērošanas kameras.

Par to "Rietumu Radio" informēja skolas direktors Kārlis Strautiņš.

Kā atzina Strautiņš, kameru uzstādīšanas mērķis ir novērst zādzības, skolas inventāra bojāšanu un skolēnu agresijas izpausmes. "Ja skolā notiek kāds negadījums vai zādzība, 20 dienu laikā ir pieejams videonovērošanas kameru ieraksts un ir iespējams atrast zagli vai kausli, kurš uzsitis zilu aci," stāsta Strautiņš, piebilstot, ka skolēnu agresijas izpausmes viņa vadītājā skolā nav bieži novērojamas. "Izņemot tualeti, skolā nav vietas, kur paslēpties," gandrīz nopietni saka direktors, pieļaujot, ka tik daudz videonovērošanas kameru diez vai ir daudzās izglītības iestādēs. Kameras uzstādīs arī ārpus skolas ēkas.

30 lietotu videonovērošanas kameru un divu videoserveru iegāde finansēta par pašvaldības līdzekļiem un izmaksājusi aptuveni 700 latu. Kā skaidroja Strautiņš, kameras iegādātas no uzņēmuma, kas pārtraucis savu darbību Latvijā, un uzsver, ka darījums bijis ļoti izdevīgs. Direktors rēķina, ka attiecīgā skaita jaunu kameru un videoserveru iegāde būtu izmaksājusi aptuveni piecas reizes dārgāk.