Sestdien, 12.novembrī, jubileju svinēja ne tikai "Lielais dzintars", bet arī rakstnieks Ēriks Kūlis, kurš uz tikšanos bija aicinājis draugus, radus, kolēģus, literatūras pētniekus.

Latviešu biedrības nama piepildītajā kamerzālē rakstnieku kā pirmie sveica Austra Pumpure ar saviem "bērniem", veltot jubilāram "Man vēl ir dzimtene" un citas Imanta Kalniņa dziesmas. Arī komponists un diriģents Valdis Aivars gādāja par muzikāliem sveicieniem. Gunāra Kugrēna lasījumā jubilejas viesi noklausījās fragmentu no rakstnieka jaunākā stāstu krājuma "Mīlošie un mēnessērdzīgie". Kolēģi sveica rakstnieks Ēriks Hānbergs, uzsvērdams, ka Kūlis labprātīgi kļuvis par novadnieku Egona Līva un Olafa Gūtmaņa "piemiņas aizbildni". Ja katrs no mums ņemtu savā aizbildniecībā kāda Latvijai nozīmīga cilvēku piemiņu, nācija būtu daudz spēcīgāka, sacīja Hānbergs.

Jubilāru sveica arī izdevniecības "Zvaigzne ABC" vadītāja Vija Kilbloka kopā ar divām izdevniecības redaktorēm, Latviešu biedrības nama vadītāja Vita Hartmane, Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba, vēsturnieks Arnolds Bērzs, ar kuru kopā Kūlim savulaik tapis nepublicēts manuskripts par zvejniecības attīstību, Liepājas Universitātes profesors Edgars Lāms kopā ar Liepājas rakstnieku darbu pētnieci Sandru Okuņevu, kura rakstnieku raksturoja kā "spēcīgu, vitālu, ar asu spalvu".

Netrūka arī daudz citu sveicēju, tostarp internetā – izdevniecības "Zvaigzne ABC" lapā:

Sveiks, lai dzīvo!!! Visu cieņu rakstniekam, viņa darbi mani un manu ģimeni ir uzrunājusī vienmēr!!!"

"Būs man lemts skolā mācīt literatūru, rakstnieks, kura darbos rast atbildes uz - kas mēs esam!"

"Izcils rakstnieks. Viņa stāsti ir nepārspējami. Lasu, raudu, smejos. Visādi. Viņš aizskar Dvēseles stīgas."

Bet liepājniece un rakstniece Inguna Bauere raksta: "Vislabākās domas! Liepāja auklē īstos vīrus!"