Liepājas literāti, tostarp Piejūras pilsētu literārās akadēmijas dalībnieki un citi ar vēju pilsētu saistītie, no Kurzemes prozas lasījumiem Ventspilī atgriezušies ar pozitīvām emocijām un kārtējām godalgām, informēja Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna.

Kurzemes prozas lasījumi, ko organizē Ventspils Rakstnieku un tulkotāju māja un atbalsta Ventspils pilsētas dome, 25. novembrī notika jau desmito reizi. Kā ik gadu tajā kupli pārstāvēta tika arī Liepāja. Savu prozu Livonijas ordeņa pilī lasīja vēju pilsētas literāti Gunta Šnipke un Ēriks Vilsons, kā arī Piejūras pilsētu literārās akadēmijas dalībnieces Antra Siliņa un Gundega Rezevska. Ar mūsu pilsētu kā Liepājas Universitātes rakstniecības studiju programmas absolventes bijušas saistītas arī Kristīne Jučkoviča un Marika Indāne-Pudule.


Pirms pasākuma iesūtītos prozas darbus – esejas, stāstus un romānu fragmentus – izvērtēja kompetenta žūrija, kuru vadīja Jānis Vādons. Vēl žūrijas sastāvā bija Ieva Rupenheite un Dace Meiere, Ventspils bibliotēkas direktore Astra Pumpura un Rakstnieku mājas ilggadējā vadītāja Andra Konste.

Sestdienas pasākumā žūrijas izraudzītie autori savus tekstus nolasīja publiski. Lasījumu starplaikā tika sumināts rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs, kurš saņēma mūža stipendiju kā viens no Ventspils Rakstnieku mājas atvēršanas un popularizēšanas iniciatoriem. Savā uzrunā viņš pauda, ka jūtas pagodināts un aizkustināts savu deviņdesmitgadi svinēt visu gadu. Sumināta tika arī literatūrkritiķe Jūlija Dibovska, kura saņēma Izcilības stipendiju jaunajam talantam.

Par Prozas lasījumu laureātēm tika atzītas Gunta Šnipke un Marika Indāne-Pudule – abas ieguva iespēju doties uz Rīgas prozas lasījumiem decembrī. Savukārt Ēriks Vilsons tika pie balvas par izteiksmīgāko prozas lasījumu. Katrs autors mājās pārveda māla svečturi, ko pēc sena arheoloģiskā parauga 17. gadsimta stilā darinājis vietējais podnieks.

Visām Liepājas literātu un PPLA aktivitātēm vari sekot arī kontā "Piejūras pilsētu literārā akadēmija" portālā "Facebook", "Draugiem.lv", "Twitter" un nu arī "Instagram".