Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā rakstnieka un publicista, kādreizējā liepājnieka Ērika Hānberga biogrāfisko vēstījumu “Alfrēds Čepānis vaļsirdībās".


Tā ir pirmā grāmata, kura stāsta par kādreizējā komunistiskās partijas Liepājas rajona 1. sekretāra, vēlāk politiķa, 5. un 6. Saeimas deputāta, bijušā Saeimas priekšsēdētāja, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera Alfrēda Čepāņa dzīvi un politisko karjeru. Neatņemama Čepāņa dzīves sastāvdaļa ir abi lielie hobiji – medības un makšķerēšana, kas ne vien rada prieku par trofejām, bet paliek mednieku un makšķernieku stāstos, jokos un anekdotēs.


Grāmatas nopietnība ir grāmatas varoņa un līdzgaitnieku stāstos par padomju laiku, ka Alfrēds Čepānis bijis dažādos amatos, kā arī vēlāko politisko karjeru. Alfrēds Čepānis ir viens no Augstākās padomes deputātiem, kuri 1990. gada 4.maijā balsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu.


Čepānis ir dzimis lietuvieša un baltkrievietes ģimenē, kur runāja tikai latviski. 1957. gadā beidzis Kalsnavas pamatskolu, mācības turpinājis Jaungulbenes arodskolā un Rīgā. Pēc pamatskolas beigšanas darbojies lauksaimniecībā, bijis traktorista palīgs, traktorists un kombaineris. No 1968. gada līdz 1974. gadam strādājis komjaunatnes darbā. 1973. gadā neklātienē beidzis Augstāko partijas skolu Maskavā.


1990. gadā Čepānis ievēlēts par Augstākās padomes deputātu.


"Tik augstas raudzes vadošo darbinieku, kāds savos darba gados bija Alfrēds Čepānis, Latvijā nav daudz. Tādi mums ir deficīts. Ja būtu jāsarūmē 100 Latvijas labākie, gudrākie, rīcībspējīgākie politiķi, Alfrēdam pienāktos vieta pirmajā pussimtā, bet, ja vērtētu godīgākos un saprotošākos bijušos no partijas nomenklatūras, viņa vieta būtu pirmā desmitnieka pirmajā piecniekā," Raitis Apalups.


Grāmatas cena – 11, 90 eiro.


Nesen izdevniecība "Latvijas Mediji" laida klajā arī Andžila Remesa grāmatu par Uldi Sesku "Bez tiesībām kļūdīties". Šīs grāmatas izdevniecības cena ir 11, 05 eiro.