Liepājas pilsētas Centrālā zinātniskā bibliotēka 30.martā pulksten 17 aicina uz tikšanos ar rakstnieku, publicistu un žurnālistu Ēriku Hānbergu. Pasākumā piedalīses apgāda "Jumava" vadītājs Juris Visockis, informē Liepājas pilsētas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja Gita Švarce.

Šā gada jubilāra – rakstnieka Ērika Hānberga (29.maijā rakstnieks atzīmēs 90 gadu jubileju) daiļrade iezīmējas ar lauku vides un tur dzīvojošo ļaužu dzīves atspoguļošanu.

Viņam tuva ir šī tēma, jo uzskata, ka mūsu laukiem ir nākotne.  Ass un reālistisks skats uz notiekošo, labsirdīga humora deva, pieredzējuša publicista skatījums, kurš balstīts uz dokumentētu informāciju  – šie ir galvenie akcenti ar kuriem sastopamies Ē. Hānberga darbos.

Savā jaunākajā darbā Ē.Hānbergs pievēršas cukurbiešu audzēšanai un cukura ražošanai Latvijā

Rakstnieks Ēriks Hānbergs atklāj: ""Mūsu laivas, ar kurām veda cukurbietes Liepājas fabrikai, iesala Bārtas upes ledū". Apjautu, ka jāsapulcina vienuviet būtiskumi, arī paša pieredzējumi, par saldo sakņu ēru, par valstisko lepošanos pasaulē ar veikumu: Latvijas cukurs! No milzonīgā publikāciju klāsta avīzēs un žurnālos izvēlējos visstāstošākās, arī kuriozākās epizodes. Fotogrāfiju, gleznu un plakātu reprodukcijas uzskatāmi paspilgtina notiekošo visos cukurbiešu audzēšanas reģionos."

Pasākumā dzirdēsim rakstnieka Ērika Hānberga stāstījumu par grāmatas "Trīs tējkarotes cukura" tapšanu, par to kā sācies Latvijas cukura stāsts un rakstnieka paša pieredzēto, arī citus stāstus.

Tiekamies Liepājas pilsētas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā!

Zivju iela 7, 1.stāvs.