Pirmdien, 12.septembrī, pulksten 18 Liepājas Universitātes telpās Kūrmājas prospektā 13 (3.stāvs, 205. kab.) un sestdien, 8.oktobrī, pulksten 12 Grobiņas pilsētas bibliotēkā Skolas ielā 1 notiks Liepājas puses literātes Gundegas Rezevskas pirmā dzejas krājuma "Robežupes plūst un mainās" atvēršanas svētki. Laipni gaidīti visi interesenti!
 
Gundega Rezevska ir Piejūras pilsētu literārās akadēmijas (PPLA) dalībniece, kuras aizraušanās ir dzeja un proza. Pirmā publikācija bijusi jau 1985. gadā, kad žurnālā "Draugs" publicēta viņas Balāde par mieru. Pēcāk autores daiļradi lasītāji varējuši iepazīt gan avīzītē "Pionieris", gan Grobiņas vidusskolas literārajā žurnālā "Ilgu kaleidoskops", gan reģionālajos laikrakstos "Kurzemes Vārds" un "Kursas Laiks", tāpat Liepājas literātu žurnālā "Helikons". Gundega regulāri piedalās Dzejas dienās, Muzejnakts pasākumos un prozas lasījumos, gūstot arī godalgotas vietas. Viņas teksti publicēti Kurzemes Dzejas dienu kopkrājumā, Liepājas Universitātes (LiepU) absolventu kopkrājumā "Taureņu desants", Kurzemes autoru kopkrājumā "Piemares vējos", LiepU studentu avīzē, kā arī "Latvijas Avīzes" pielikumā "Kultūrzīmes", žurnālā "Licenzia Poetica" un portālā www.rekurzeme.lv.

Īpaši mīļas literātei ir vairākas Latvijas pilsētas: dzimtā Grobiņa, studiju laika un tagadnes līdzgaitniece Liepāja, kā arī steidzīgā Rīga un gaiši priecīgā Valmiera. Par savu moto Gundega izvēlējusies Dekarta principu "Domāju, tātad esmu". Ikdienas gaitas rimti tiek vadītas pārmaiņus te lauku vidē, te pilsētā. "Man patīk mans tagadnes laiks," teic autore, kuras dzejā ieskanas gan nopietni motīvi, gan tiek rotaļīgi apspēlēti dažādi dzejdarināšanas paņēmieni.

Grāmatas atvēršanas pasākumā pati autore lasīs dzejoļus no jaunā krājuma. Dalībniekiem būs iespēja grāmatu iegādāties un iegūt autogrāfu.

Projekta vadītāja un krājuma redaktore ir Latvijas Rakstnieku savienības un Piejūras pilsētu literārās akadēmijas vadītāja Linda Zulmane. Krājuma izdošanu atbalstījusi Liepājas Kultūras pārvalde un Dienvidkurzemes novada pašvaldība, Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna.

Visām PPLA aktivitātēm var sekot arī portālā "Facebook".