Šodien notiks Ērika Ešenvalda rakstītā Ceturtā Liepājas koncerta "Arktikas nakts vīzijas" klarnetei, orķestrim un elektronikai pirmatskaņojums. Klarnetes solo izpildīs Ints Dālderis.

Kā informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere, 19.oktobrī pulksten 19 Liepājas Latviešu biedrības namā koncertā "Latvijas skaņu ainavas" Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā pirmatskaņos slavenā latviešu skaņraža Ērika Ešenvalda rakstīto Ceturto Liepājas koncertu "Arktikas nakts vīzijas" klarnetei, orķestrim un elektronikai. Klarnetes solo izpildīs Ints Dālderis.

Ēriks Ešenvalds stāsta, ka jaundarbs vēsta par naksnīgajiem Ziemeļiem, kas viņu ļoti iedvesmo. Caur dabas norišu atainojumu komponists mēģina uzminēt pasaules esības noslēpumu, necenšoties pārsteigt vai šokēt klausītājus ar nedzirdētiem un pašmērķīgiem skaņu mākslas efektiem.


Koncertciklā "Eiropas dārgumi" šoreiz esam iekļāvuši brīnišķīgas latviešu mūzikas pērles, jo mums ir fantastiska mūzika, ar kuru varam tikai lepoties," stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis. Koncertā "Latvijas skaņu ainavas" bez jau minētā Ērika Ešenvalda Ceturtā Liepāja koncerta klausītāji varēs baudīt pasaulē slavenākā latviešu komponista Pētera Vaska ar Latvijas Lielo mūzikas balvu novērtēto Otro simfoniju. Tās pirmatskaņojums notika Karaliskajā Alberta zālē Londonā 1999.gadā, kas pašam Pēterim Vaskam bijis viens no lielākajiem emocionālajiem saviļņojumiem mūžā.

Kā trešais skaņdarbs programmā ir iekļauts latviešu rokmūzikas pamatlicēja un leģendārās grupas "Sīpoli" pamatsastāva izveidotāja Viļņa Šmīdberga skaņdarbs "Karuselis"; tā pirmatskaņojumu 2007.gadā kritika novērtēja ar lielu atzinību. Kā savulaik par savu darbu rakstījis pats komponists: "Karuselis - tā ir griešanās ap savu asi. "Apļa deja", deja ar savām sāpēm un ciešanām. Skaņdarbā dažādos kontekstos sāpju informācija caurvijas ar deju." Autors ierosina padomāt par to, ka visbiežāk cilvēks pats ir vainīgs pie savām nelaimēm un gaušanās ir nelietderīga.

"Kā diriģentam man līdz šim vēl nebija nācies tikties ne ar vienu no šiem komponistiem un man ir tiešām liels pagodinājums pirmatskaņot Ērika Ešenvalda koncertu. Tikai divu mēnešu laikā šis man būs jau trešais pirmatskaņojums; vēl nesen tie bija Kristapa Pētersona Otrais Liepājas koncerts un Riharda Zaļupes skaņdarbs "Ie Elpa"," atklāj Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala.
Biļetes uz koncertu ir nopērkamas visās "Biļešu Paradīzes" kasēs. Informācija par Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem atrodama orķestra mājas lapā www.lso.lv.