Pirmdien, 11.jūnijā, sācies Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) gada balvas "Kilograms kultūras" pirmā pusgada balsojums.

Par katru no nominantiem balsot var līdz pat 22.jūnija pusnaktij.

Balva tiek piešķirta astoņās galvenajās kategorijās: mūzika, kino, teātris, vizuālā māksla, literatūra, mantojums, notikums un pārsteigums. Finālam izvirzītie darbi tiks paziņoti 25. jūnijā. Balvas organizētāji aicina sekot līdzi informācijai, jo drīzumā tiks izziņota vēl viena īpaša kategorija.

Šogad mainījusies balsošanas sistēma. Šoreiz balvas "Kilograms kultūras 2018" ieguvēji tiks noskaidroti tikai trijos balsojumos – 1. un 2. pusgada, kā arī fināla balsojumā. Tādējādi, atšķirībā no citiem gadiem, visās kategorijās izvirzīts vairāk nominantu, nekā ierasts. No katras kategorijas divi lielāko balsu skaitu saņēmušie darbi tiks virzīti fināla balsojumam, kas norisināsies nākamā gada sākumā. Līdz ar to finālā katrā kategorijā skatītāji un klausītāji varēs balsot par četriem darbiem. Par 1. pusgada nominantiem nobalsot iespējams šeit. To varēs darīt līdz 22. jūnija pulksten 23.59. Balsot par saviem favorītiem iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu.

"Kilograms kultūras 2018" 1.pusgada balsojumam nominēta virkne filmu, arī tādas, kas demonstrētas Liepājā: "Dotais lielums mana māte", "Turpinājums", "Bille", "Kriminālās ekselences fonds", "Baltu ciltis" un citas.

Kategorijā "Mūzika" ar Liepājas vārdu saistīta tikai viena nominācija – novadnieka Ērika Ešenvalda "Vulkānu simfonija", savukārt nominācijā "Teātris" iekļauts Liepājas teātra iestudējums "Mizantrops" (režisors Viesturs Meikšāns). Pārējās kategorijās – "Vizuālā māksla", "Mantojums", "Pārsteigums" un "Notikums" – nav iekļuvuši Liepājas kultūras dzīves notikumi.