Piektdien, 7.martā, pulksten 18 koncertzālē "Lielais dzintars" 28. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā pasaules pirmatskaņojumu ar Oskara Petrauska solo piedzīvos Ērika Ešenvalda saksofonkoncerts "Arktikas vīzijas. Jūra", informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Ešenvalda "Arktikas vīziju" sērijas jaunākais koncerts rakstīts saksofonistam Oskaram Petrauskim – orķestra "Rīga" saksofonu grupas koncertmeistaram, Lielās mūzikas balvas un daudzu, toskait starptautisku konkursu laureātam, kas regulāri koncertē gan duetā ar brāli pianistu Raimondu Petrauski, gan "Xylem Trio" sastāvā kopā arī ar sitaminstrumentālistu Rihardu Zaļupi.

Daudzviet pasaulē zināmais latviešu meditāciju meistars un virtuozais ainavists Ēriks Ešenvalds ir labi pazīstams ar ziemeļu dabu; viņa "Liepājas koncerts" bija veltīts arktiskās nakts burvībai. Jaundarbā komponists pievērsies ziemeļu jūras skarbajiem plašumiem, pār kuriem kā mirdzošs debesu raksts vīsies Oskara Petrauska neatkārtojami skaistā saksofonskaņa.

"Atceros, Grenlandē, Islandē, Skandināvijas un Aļaskas ziemeļos stāvu jūras krastā uz beidzamās zemes strēmelītes. Uzmanījis, lai viļņu vižņu šļakatas kājas nesamērcē, ilgi veros ziemeļu tālēs. Visur dvašo tumīgie ūdeņi – jūra! Saules, mēness vai ziemeļblāzmas gaismā tā uzvelk vizošo sudraba kamzoli, taču aizvērušās debess naktī jūra ir piķa melna un visai baisi murmina par dzīlēs mītošajiem. Nākamajā dienā vējš sagrābj ūdeņus ar debesīm un liek lingā, iešvitinot un palaižot abus uz nebēdu. Un tā jau laikam ir – jūrai bez debesīm neiztikt. Ja jūrai būtu spārni...," tā komponists Ēriks Ešenvalds apraksta savu jaundarbu.

Diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris festivāla atklāšanas koncertā atskaņos arī divas simfoniskas kaprīzes – Nikolaja Rimska-Korsakova "Spāņu kapričio" un Pētera Čaikovska "Itāļu kapričio" un skaisto Morisa Ravela Klavierkoncertu. Pie klavierēm – Francijā dzimušais pianists Vilems Lačumija.

Atgādinām, ka ar pieciem koncertiem no 7. – 14.martam Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" norisināsies Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais nu jau 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, kurā piedalīsies izcilības no Brazīlijas, Čīles, Portugāles, Francijas, Čehijas, Lietuvas un Latvijas.

Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta. Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.