Svētdien, 25.decembrī, pulksten 19 koncertzālē "Lielais dzintars" ar savu Ziemassvētku programmu "Vēl mirkli padomā par mani" viesosies komponists Uldis Marhilevičs un Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa, portālu informēja producents Sandis Mohovikovs.

"Koncerta sākumdaļā ieskandināsim 2024.gadā gaidāmo dzejnieces Broņislavas Martuževas simtgadi, ļaujot klausītājiem ielūkoties topošajā dziesmu ciklā, kas veltīts dzejniecei un izbaudot arī Broņislavas Martuževas dzeju Ditas lasījumā. Pēc tam būs atskats uz jau zināmākām Ziemassvētku dziesmām, kas tapušas dažādos manas daiļrades posmos un šoreiz izskanēs jaunās aranžijās - "Liesmiņa", "Tava sirds, tavas mājas" u.c. Protams, neizpaliks arī zināmi pasaules Ziemassvētku korāļi, kuriem klausītāji varēs pievienoties," gaidāmo koncertu programmu ieskicē Uldis Marhilevičs.

Savukārt Dita Lūriņa par koncertprogrammas pirmo daļu piebilst: "Kad man jādomā par Broņislavu, tad sajūtu, ka domāju par stipru cilvēku, kaut arī var teikt, ka pieminu cilvēku, kura it kā nebija, jo karš un padomju vara piespieda jauno meiteni slēpties pagrīdē – savās mājās zem grīdas dēļiem, tad izsūtījums, atgriežoties Latvijā – aizliegums publicēties, pirmās publikācijas zem sveša vārda… Un tomēr tik stipra un nesalauzta balss, tik drosmīgs un nepiekāpīgs gars, tik daudz mīlestības. Šķiet, tieši tā mums šobrīd, šajā vētru un satricinājumu pilnajā pasaulē, pietrūkst – vienas drošas un stipra,s mīlestības pilnas balss. Tādēļ aicinu sajust, kā Broņislavas dzeja atskan Ulda Marhileviča melodijās, kā tā atbalsojas manā – aktrises Ditas Lūriņas – balsī."

Koncertos piedalīsies mūziķu grupa Ulda Marhileviča vadībā: Dzintars Beitāns (vijole), Modris Laizāns (basģitāra), Ivars Kalniņš (sitaminstrumenti), Zane Biķe (vokāls), Jānis Kalniņš (ģitāra), pie klavierēm – Uldis Marhilevičs.