Piektdien, 1. decembrī, pulksten 18 ar jautru, muzikālu un rotaļīgu pasākumu mirdzošā svētku rotā tiks iedegta Liepājas galvenā egle. Svētku noskaņa Rožu laukumā valdīs visas dienas garumā, portālu informēja Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Ieva Puka.

Jau no pulksten 10 līdz 17 gan mazi, gan lieli liepājnieki un pilsētas viesi aicināti pie Liepājas galvenās egles, lai ieklausītos tās stāstos, arī aprunātos ar egli un kopīgi uzdziedātu jautras svētku dziesmiņas. Pulksten 18 kopā ar darbīgo rūķu komandu iedegsim eglē mirdzošas svētku rotas. Darbīgie rūķi aicinās visus klātesošos kopīgi uzdziedāt un uzdejot, iededzot eglīti visā tās spožumā. Liepājas galvenās egles atklāšanas rūķu komandā darbosies aktrise un režisore Dita Lūriņa-Egliena, mūziķi Ivo Grīsniņš-Grīslis un Atis Ieviņš, pianists Jānis Lemežis, scenārija autors Mārtiņš Egliens, mākslinieciskais vadītājs Jānis Strazds.

No pulksten 12 līdz 19 Rožu laukumā apmeklētājiem būs pieejams Ziemassvētku dāvanu tirdziņš, kurā līdz ar skaistiem amatnieku ražojumiem īpaši būs domāts par svētkiem raksturīgiem gardumiem un dzērieniem.

Līdz ar Liepājas galvenās egles atklāšanu iemirdzēsies Ziemassvētku rotājumi visā Liepājā. Pakāpeniski iededzot pa vienai svecei pilsētas adventes vainagā, līdz Ziemassvētkiem turpināsies dažādi svētku ieskaņas pasākumi. Tradicionāli, sagaidot adventes laiku, tiks iedegti adventes vainagi dažādās pilsētas vietās – 1. decembrī pulksten 16 pie Veco ļaužu dzīvojamās mājas Ganību ielā un pulksten 17 zaļajā zonā Krūmu un Siļķu ielu krustojumā. Savukārt 2. decembrī pulksten 16 Romas dārzā, Zivju ielā 3, ikviens aicināts piedalīties Ziemassvētku rotājumu darbnīcā un pulksten 17 noklausīties adventes laika ieskaņas koncertu ar mūziķiem Guntaru Raču un Tomasu Kleinu. Uz šiem pasākumiem aicinās Liepājas domes Reliģisko lietu komisija.

Par pasākumiem un iespējām saturīgi pavadīt svētku brīvdienas plašāka informācija pieejama ŠEIT.