Noslēdzies Liepājas Kultūras pārvaldes izsludinātais 2012. gada kultūras projektu konkurss.

Atbalstu saņēmuši 34 no iesniegtajiem projektiem par kopīgo summu Ls 15 386. Tikpat daudz projektu pieteikumu arī noraidīti, portāls uzzināja Kultūras komisijā.

Vairāki projekti atbalstīti biedrībai "Sabiedrības attīstības centrs", Melngaiļskolas atbalsta biedrībai, biedrībai "Mākslas kabatas", Karostas glābšanas biedrībai, biedrībai "Cietokšņa kopiena". Piešķirtās summas svārstās no Ls 183 līdz Ls 1000. Pilnībā atbalstīti tikai Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas projekts jauniešu literārajai studijai (Ls 400), Melngaiļskolas atbalsta biedrības projekts: līdzdalība vācu – skandināvu mūzikas nedēļā (Ls 259) un ziedu dizaina studijas "Liepzars" projekts – Kurzemes puzuru darbnīcā "Namīnā" (Ls 190), pārējie projektu pieteikumi atbalstīti daļēji.

Vairāki iesniegtie projekti saistīti ar Muzeju nakts pasākumiem; ar izrādēm: leļļu, cirka, Goda teātra; atbalstīta TV raidījumu veidošana par kultūras aktivitātēm; jauno mediju mākslas pasākumi; foto plenērs un izstāde Karostā; arī nopietnās mūzikas, koru, džeza un ērģeļmūzikas koncerti; dažādi pasākumi bērniem; baleta festivāls, keramikas darbnīcas izveide Līvas tirgū un citi.

Noraidīti projekti, kas neatbilda nolikumam par atbalstāmajām nozarēm (izdevējdarbība), kur prasītā summa pārsniedza 50% no kopējām  izmaksām vai kuriem pēc komisijas ieskata nebija pārliecinoša kvalitāte (biedrības "Ticība.Cerība.Mīlestība" projekts), vai arī tie nešķita pietiekami aktuāli. Noraidīts arī Liepājas muzeja projekts par mūsdienīgas mājaslapas izveidi, jo tam līdzekļi jāparedz iestādes budžetā.

Konkursā pavisam bija iesniegti 68 projektu pieteikumi.

Oficiālos konkursa rezultātus Kultūras pārvalde paziņos tuvākajā laikā.

Projektus vērtēja:

Atis Egliņš – Eglītis
Juris Zviedrāns
Rasa Šmite
Ieva Hmieļevska
Ligita Reimane
Natālija Vecvagare
Irita Kalēja

2012. gada projektu konkursa prioritāte bija kultūras aktivitātes, kas:
vērstas uz kvalitatīvu piedāvājumu liepājniekiem brīvā laika pavadīšanai, veicinot jaunradi, iesaistīšanos un dalību (meistarklases, kultūras akcijas, performances, amatiermāksla un tamlīdzīgi);

vērstas uz Liepājas kultūras vērtību (mantojums, mūzika, māksla, kino, teātris, dizains) apzināšanu, izpēti vai popularizēšanu Liepājā, citās Latvijas pilsētās, kā arī starptautiskā mērogā;

veiksmīgi iekļaujas Liepājas pilsētvidē (parki, skvēri, laukumi un citas norises vietas) vai papildina jau zināmos kultūras pasākumus un procesus.