Liepājnieks Andris Meldrājs vērsies Liepājas domē ar ierosinājumu pārvietot pieminekli Liepājas aizstāvjiem. Domes Kultūras komisija nav atbalstījusi šo priekšlikumu.

Tomēr tas vēlreiz tiks skatīts domes Pieminekļu komisijā, aģentūru LETA informēja Kultūras komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Skujiņš (Liepājas partija).

Meldrājs rosinājis pārvietot pieminekli, jo uzskata, ka tas zaimo represijās cietušos.

Komisija secinājusi, ka pieminekļa pārvietošana būtu nelietderīga. Viens no komisijas locekļiem – vēstures entuziasts Juris Raķis – norādījis, ka piemineklis celts liepājniekiem, kuri 1941.gadā aizstāvēja pilsētu, un ir tā laika liecība.

Tomēr šis liepājnieka ierosinājums par pieminekļa pārvietošanu tiks skatīts vēlreiz Pieminekļu komisijā, kurā darbojas arī pilsētas galvenais arhitekts un galvenā māksliniece. Ja izskanēs kāds pamatots arguments par labu pieminekļa pārvietošanai, teorētiski var pieļaut iespēju, ka Pieminekļu komisija varētu lemt arī citādi, pieļāva Skujiņš. Kultūras komisijā pārsvarā dominējis viedoklis, ka pieminekļa pārvietošanas jautājums nav aktuāls.

Piemineklis, kas slejas Jaunajā ostmalā pie Liepājas ledus halles, veltīts Liepājas aizstāvjiem 1941.gada kaujās. Padomju laikā, atceroties Otrā pasaules kara sākumu un beigas, kā arī citos svētkos pie pieminekļa notika dažādas aktivitātes. Arī mūsdienās Liepājas Krievu kopiena pie tā organizē 9.maija pasākumus.