Ceturtdien, 25. janvārī, plkst. 18 Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē Kūrmājas prospektā 16/18 atklās Liepājas Tautas fotostudijas "Fotast" 65. gadu jubilejas izstādi "65".

Jubilejas izstādē būs skatāmas 65 melnbaltas fotogrāfijas no sešām fotostudijas pastāvēšanas desmitgadēm, ieskaitot Huberta Stankeviča, Gunāra Kopštāla, Pētera Jaunzema, Irinas Tīres, Ulda Brieža, Vara Santa un daudzu citu talantīgu fotogrāfu darbi.

Fotogrāfijas veidotas dažādās tehnikās un stilistikā, kas gadu laikā veidojušas fotostudijas identitāti.

Kā sacīja Liepājas Tautas fotostudija "Fotast" vadītāja Iveta Herbsta, vienotā ekspozīcijā satiksies 51 autors – vairāku paaudžu fotogrāfi, kuri darbojušies dažādos laikmetos, pretējās politiskajās iekārtās, ar atšķirīgām tehniskajām un tehnoloģiskajām iespējām, profesionāļi un amatieri, bet radniecīgi mīlestībā uz fotogrāfiju.

Izstāde ir tilts no pagājušā gadsimta desmitgadēm uz šodienu un veido harmonisku stāstījumu par laiku, cilvēku tajā, par attiecībām un vidi. Ar dokumentālu precizitāti, poētisku jūsmu vai asredzīgu vizionārismu – katrs autors aiz kameras pasauli redz savām, unikālajām acīm.

Ekspozīcijā varēs aplūkot arī analogās foto laboratorijas aprīkojumu un iztēloties, kā tumšajā telpā pie sarkanās spuldzes, gluži kā alķīmiķa laboratorijā, cits pēc cita iznirst foto tēli uz biezā foto papīra. Analogās fotogrāfijas šarms un vērtība ir nezūdošas arī digitālās fotogrāfijas laikmetā, to apliecina "Fotast" jubilejas izstādē redzamā harmoniskā līdzsvarotība starp analogo un digitālo.

Izstādes apmeklētāji aicināti ienirt katra autora radītajā fotogrāfijas atmosfērā un lasīt mākslas valodas simbolus un zemtekstus, vienlaikus sajūtot fotostudijas identitāti un rokrakstu.

Ekspozīcijā iekļauti arī priekšmeti no fotogrāfa Zigmara Lāča (1934–2022) analogās foto laboratorijas aprīkojuma. Izstādes kuratore – māksliniece Dace Dēliņa-Lipska.

Fotostudijas "Fotast" pirmsākumi rodami 1958. gadā, kad Visvaldis Blankenburgs, Gunārs Kopštāls un Huberts Stankevičs pilsētas kultūras namā nodibināja fotopulciņu.

Šobrīd studijā darbojas vairāk nekā 20 dalībnieku, tverot fotomirkļus un dodot iespēju liepājniekiem iepazīt pasaules fotomākslu.

Liepājas Tautas fotostudijas "Fotast" 65. gadu jubilejas izstāde "65" Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs aplūkojama līdz 2024. gada 10. martam.

Izstādi finansiāli atbalsta Liepājas "Tautas mākslas un kultūras centrs".

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma un Liepājas muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma norises vietā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/-a audio vai vizuālajā materiālā.