Līdz ar koncertzāles "Lielais dzintars" nodošanu ekspluatācijā Liepājai jākļūst par reģionālu mūzikas un kultūras centru, sacīja koncertzāles projekta vadītājs Ints Dālderis.

Koncertzāles galvenie īrnieki būs Liepājas Simfoniskais orķestris un Emīla Melngaiļa mūzikas skola, taču plānots, ka ēkā darbosies arī amatieru teātri, deju studijas, tāpat vieta atradīsies popmūzikas žanrā spēlējošajiem mūziķiem.

"Gribam, lai ēka dzīvo kā reģionāls mūzikas centrs, kur kopā ir gan amatieri, gan profesionāļi, gan skolēni," sacīja Dālderis, vienlaikus uzsverot, ka galvenā ideja un pamata lieta tomēr ir koncertzāle.

Lielajā zālē būs vairāk nekā 1000 sēdvietu, taču Dālderis uzskata, ka tas nav pārāk daudz.

"Lai varētu uzaicināt nopietnus un pietiekami dārgus izpildītājus, jābūt arī ieņēmumiem no biļetēm. Jo mazāk būs vietu, jo dārgāka būs vienas biļetes pašizmaksa," sacīja Dālderis. "Esam runājuši ar vairākiem koncertu organizētājiem, kuri jau izrādījuši interesi tieši par šāda izmēra koncertzāli."

Dālderis arī norādīja, ka mazāka izmēra zāles Liepājā jau ir pieejamas, turklāt ēkas arhitekts ir paredzējis iespēju lielās zāles apjomu samazināt līdz pat 350 vietām, tostarp transformējot arī zāles akustisko vairogu.

"Otrs aspekts, lai būtu nodrošināta normāla akustika 100 cilvēku lielam simfoniskajam orķestrim, nepieciešama telpa ar pietiekami lielu kubatūru, līdz ar to zāles apjomam jābūt lielam. Ja ir liela zāle, nav jēgas taisīt mazāk sēdvietu," sacīja Dālderis.

Liepājas koncertzālei arī plānots piesaistīt klausītājus no Lietuvas un citām valstīm, un šeit ļoti svarīga būšot Liepājas lidostas attīstība nākotnē.

"Vajadzētu pietiekami daudz savienojošo reisu, lai piesaistītu Skandināvijas un Ziemeļvācijas klausītājus, kuri ir ieinteresēti un maksātspējīgi apmeklēt šādus pasākumus," sacīja Dālderis.

Jau ziņots, ka koncertzāles būvniecības, būvuzraudzības un autoruzraudzības izmaksas, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, ir 30,17 miljoni eiro, no kuriem puse ir Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

2013.gada 4.oktobrī Liepājas daudzfunkcionālajai koncertzālei "Lielais dzintars" svinīgi tika ielikts pamatakmens ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Autoruzraudzības līgums tika parakstīts ar austriešu arhitektu Folkeru Gīnki, savukārt līgums par būvniecības darbiem – ar uzņēmumu "Merks".

Koncertzāle tiek būvēta Liepājā, Radio ielā 8. Būves kopējā platība atbilstoši tehniskajam projektam ir 14 126 kvadrātmetri, ēkā būs astoņi stāvi. Lielajā koncertzālē paredzētas 1080 skatītāju vietas, bet kamerzālē – 200 vietas. Būvniecības darbus plānots pabeigt 2015.gadā.