Pirmdien, 8.janvārī, koncertzāles "Lielais dzintars" pirmā stāva zālē valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons atklāja Nacionālās bibliotēkas organizētu izstādi "Pierakstītā skaņa".

Izstādes veidotājiem par prieku "Pierakstītā skaņa" kā viens no gada pārsteigumiem izvirzīta Latvijas televīzijas un Latvijas radio balvai "Kilograms kultūras" (balsot iespējams portālā lsm.lv līdz 17.janvārim).

Izstādē aplūkota Rietumu mūzikas notācijas jeb mūzikas pieraksta zīmēs attīstība no viduslaikiem līdz mūsdienām. Izstādē meklētas atbildes uz jautājumiem: cik precīzi iespējams pierakstīt skaņu?; cik liela ir atskaņotāja brīvība, interpretējot muzikālu tekstu?; kā laika gaitā mainījušās grafiskās zīmes, ar kurām tiek pierakstīta mūzika?

Kā atklāšanā uzsvēra Nacionālās bibliotēkas projektu kuratore Kristiāna Kirša, izvirzīšana balvai "Kilograms kultūras" apliecina, ka "Pierakstītā skaņa" tomēr ir unikāla parādība Latvijas kultūras dzīvē, jo šī ir "pirmā reize, kad aplūkojam mūzikas pierakstu no seniem laikiem līdz pat mūsdienām".

Izstāde ir specifiska un, kā uzsvēra Tomsons, "intelektuāli piesātināta", tāpēc, lai labāk to izprastu, ir vērts pieteikties uz bezmaksas lekciju – ekskursiju ar vienu no izstādes veidotājiem, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociēto profesoru, liepājnieku Rolandu Kronlaku. Lekcija notiks 25.janvārī pulksten 16,  tās ilgums: aptuveni 1 stunda 30 minūtes. Pieteikties var, rakstot uz koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centra e-pastu info@lielaisdzintars.lv, vai zvanot pa tālruni 63424555.

Koncertzāles infocentrā iespējams iegādāties arī drukātu izdevumu "Pierakstītā skaņa".

Izstādes veidotāji ir māksliniece Brigita Zelča-Aispure, komponists Jānis Petraškevičs, Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors Rolands Kronlaks un akadēmijas rektors Guntars Prānis.

Izstādi Liepājā organizēja Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar koncertzāli "Lielais dzintars".