Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) pirmdien, 31.augustā, apmeklēs Liepājas teātri un piedalīsies Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes izbraukuma sēdē.

Kā aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas pārstāve Dace Vizule, VKKF padomes izbraukuma sēde notiks koncertzālē "Lielais dzintars". Sēdes darba kārtībā izvērtēt fonda darbības stratēģiju 2015.gadam līdz 2020.gadam un apspriest nākamā perioda stratēģijas projektu.

Pēc KM paustā, sēde iecerēta, lai mainoties VKKF padomes sastāvam, plašākā lokā, piedaloties gan esošajiem, gan jaunajiem padomes locekļiem, kuri darbu padomē uzsāks septembrī, pārrunātu, apspriestu un izvērtētu iepriekšējā perioda stratēģiju, kā arī iezīmētu nākamā perioda stratēģiskos uzstādījumus.

Savukārt, pēc sēdes kultūras ministrs pēc savas iniciatīvas plānojis apmeklēt Liepājas teātri, tikties ar tā kolektīvu un vadību. Plānots, ka ministrs atbildēs uz plašsaziņas līdzekļu pārstāvju jautājumiem plkst.18 teātra telpās.

Noslēdzot vizīti Liepājā, Puntulis apmeklēs arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu, norādīja ministrijas pārstāve Vizule.

LETA jau vēstīja, ja Liepājas teātris nesaņems finansiālu atbalstu Covid-19 krīzes seku novēršanai, jau oktobrī var nākties apturēt tā darbību. Liepājas teātris ir pašvaldības kapitālsabiedrība, tādēļ tas neguva valdības finansiālu atbalstu Covid-19 radītās krīzes seku novēršanai.

Sarunās ar KM Liepājas domei un teātrim atkārtoti norādīts, ka valsts tiešā veidā pašvaldībai piederošajam teātrim palīdzēt nevar, taču pastarpināti finansējumu varētu gūt ar VKKF projektu konkursu starpniecību, iepriekš sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA), piebilstot, ka Liepājas teātris varētu virzīt astoņus projektus, kur katram no šiem projektiem maksimālais iespējamais finansējums būtu līdz 30 000 eiro. Projektu vērtēšana notiks septembrī, līdz ar to rudenī finansējums jau būtu pieejams.