Pirmdien, 31. augustā, pēc tikšanās ar kultūras ministru Nauri Puntuli ir panākta vienošanās, ka šogad valsts no savas puses piedāvā Liepājas teātrim piedalīties Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotajā konkursā un pretendēt uz līdzfinansējumu jaunajiem iestudējumiem, jo šobrīd nepastāv cita veida finansējuma iespējas “Covid -19” seku novēršanai, portālu irliepaja.lv informēja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Līdz ar to Liepājas pilsētas pašvaldība uzņēmusies pilnībā nodrošināt Liepājas teātra darbību līdz gada beigām no pašvaldības līdzekļiem.


Jau vēstīts, ka kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) pirmdien, 31.augustā, apmeklēs Liepājas teātri un piedalīsies Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes izbraukuma sēdē.

Kā aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas pārstāve Dace Vizule, VKKF padomes izbraukuma sēde notiks koncertzālē "Lielais dzintars". Sēdes darba kārtībā izvērtēt fonda darbības stratēģiju 2015.gadam līdz 2020.gadam un apspriest nākamā perioda stratēģijas projektu.

Liepājas domes vadība vienojusies ar kultūras ministru, ka šis ir īstermiņa risinājums un turpinās sarunas, lai ilgtermiņā rastu iespēju sniegt senākajam profesionālākajam teātrim valstī lielāku valsts atbalstu.


Savukārt, pēc sēdes kultūras ministrs pēc savas iniciatīvas plānojis apmeklēt Liepājas teātri, tikties ar tā kolektīvu un vadību.


Noslēdzot vizīti Liepājā, Puntulis apmeklēs arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu, norādīja ministrijas pārstāve Vizule.