Jauniešiem vajag labus piemērus, nevis kritiku, bet vissvarīgākā ir piederības sajūta, intervijā "Rietumu Radio" sacīja biedrības "Attīstības platforma YOU+" valdes locekļi Andris Kāposts un Roberts Klēpis.

"Jaunietis vēlas būt kaut kur piederīgs," sacīja Kāposts, norādot, ka tā ir dažādu interešu izglītības pulciņu un nevalstisko organizāciju sniegtā pievienotā vērtība. "Viņiem tas ir svarīgi."

"Interešu izglītība Liepājā ir ļoti attīstīta, un apbrīnojams ir daudzums, cik bērnu un jauniešu apmeklē pulciņus kaut vai Bērnu un jaunatnes centrā," sacīja Klēpis. "Kopumā iespējas ir pat ļoti plašas. Drīzāk ir atsevišķas programmas, kur nav liela pieprasījuma no jauniešu puses."

Vienlaikus, vairāk iespēju ir jauniešiem līdz 18 gadu vecumam, norāda Klēpis. Jaunietim, kurš pabeidz vidusskolu, iespēju ir mazāk, un biedrības "Attīstības platforma You+" mērķis aizpildīt šo iztrūkumu.

Biedrība ir attīstības platforma visiem Liepājas reģiona jauniešiem. Ikviens jaunietis, kurš vēlas attīstīt savu ideju, var vērsties biedrībā un gūt atbalstu un augt, stāsta Kāposts.

Biedrībā jaunieši var iegūt plašu informāciju par iespējām Eiropā – izglītības iespējām, brīvprātīgā darba un mobilitātes iespējām. Tāpat tiek meklētas prakses vietas.

Abi ir vienisprātis, ka mūsdienās jaunieši ir labi informēti, līdz ar ko uz procesiem un lietām raugās daudz citādāk, nekā tas bija pirms gadiem pieciem.

"Kaut gadās, ka jaunietis nonāk otrā galējībā," atzīst Klēpis. "Pieejamās informācijas daudzums liek apjukt, līdz ar ko jaunietis nevar saprast: ko tad īsti izvēlēties."
Kāposts atzīst, ka nereti neuzņēmīgi un kūtri ir paši jaunieši: "Ir atsevišķas programmas, kurās ir iespēja bez maksas doties uz nedēļu, piemēram, uz Vāciju un gūt jaunu pieredzi. Bet atskan: ai, nē, garlaicīgi. Piedāvājums ir milzīgs."

Patlaban biedrībā "Attīstības platforma YOU+", kas juridiski pastāv no 2017. gada, ir aptuveni 70 biedru.