Ceturtdien, 13. jūlijā, pulksten 17 un svētdien, 16. jūlijā, pulksten 12 Liepājas muzejā biedrība "ASTE. Art, Science, Technology, Education" un Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija "MPLab" aicina apmeklēt audiovizuālu performanču un radošo darbnīcu programmu, kā arī ekskursiju kuratora vadībā jauno mediju mākslas izstādē "Retrospektropija", kas Liepājas muzeja anfilādē aplūkojama līdz 30. jūlijam, portālu informēja Anna Priedola, MPLab vadītāja, Liepājas Universitātes bakalaura studiju programmas Jauno mediju māksla vadītāja .

Ceturtdien, 13. jūlijā, no pulksten 17 līdz 18 interesenti Liepājas muzejā aicināti apmeklēt performanci "AV ritmi", ko vadīs māksliniece un Liepājas Universitātes pasniedzēja Paula Vītola. Audiovizuālajā performancē varēs novērot aizraujošas fotoakustikas principa demonstrācijas, iepazīstot sen aizmirstas tehnoloģijas.

Savukārt svētdien, 16. jūlijā, no pulksten 12 līdz 15 Liepājas muzeja dārzā ikviens ir aicināts apmeklēt bezmaksas radošās darbnīcas: "Paplašinātās klausīšanās darbnīca", "Virtuālās realitātes (VR) veidošanas darbnīca", "Eko krāsošanas darbnīca", kā arī kopā ar izstādes kuratori Annu Priedolu doties ekskursijā izstādē "Retrospektropija".

"Paplašinātās klausīšanās darbnīcā", kas notiks pulksten 12.00, 13.00 un 14.00, skaņas māksliniece Krista Dintere aicinās darbnīcas dalībniekus atvērt savu apziņu apkārt esošās vides skaņu sadzirdēšanai un izbaudīšanai gan nepastarpināti ar savām maņām, apgūstot dziļās klausīšanās tehnikas, gan pastiprinot vājākos skaņas avotus, piemēram, kukaiņu spārnu vēzienus, ar ieraksta tehnoloģiju palīdzību, darbnīcas rezultātā izveidojot jautru, kopīgu skaņas etīdi.

"Virtuālās Realitātes (VR) veidošanas darbnīcā" pulksten 12, 12.30, 13,13.30, 14 un 14, ko vadīs papildinātās realitātes (AR) lietotnes ART+ izstrādātāji Rohirs Jupains un Agnese Dombrovska, būs iespēja izmēģināt vienkāršāko 3D modelēšanas veidu – 3D skulptēšanu – gūstot ieskatu virtuālās realitātes konstruēšanas darbā un izjūtot, kā būtu gleznot trīsdimensiju pasaulē.

"Paplašinātās klausīšanās darbnīca" un "Virtuālās realitātes (VR) veidošanas darbnīca" dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu anna.priedola@liepu.lv (kuratore). E-pastā lūgums norādīt vēlamo darbnīcu un laiku.

"Ekokrāsošanas darbnīcā" no pulksten 12 līdz 15 māksliniece Maija Demitere dalīsies ar savām zināšanām par ekoloģiski nekaitīgu krāsvielu veidošanu no pārtikā lietojamiem produktiem, un aicinās dalībniekus tās arī izmēģināt, gleznojot uz audekla un veidojot karogus dabas daudzveidības svinēšanai. Visi materiāli būs nodrošināti bez maksas un pievienoties varēs jebkurā laikā.

Savukārt pulksten 12, 13 un 14 interesenti ir aicināti doties ekskursijā izstādē "Retrospektropija" kopā ar kuratori Annu Priedolu.

Izstādē skatāmi 15 jauno mediju mākslas darbi, ko veidojuši studiju Liepājas Universitātes studiju programmas "Jauno mediju māksla" absolventi, šobrīd atpazīstami mākslinieki.

Pasākuma programmu un papildu informāciju par darbnīcām un to vadītājiem skatīt ŠEIT.

Izstādes "Retrospektropija", performances un radošo darbnīcu norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma un Liepājas muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma teritorijā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/a audio vai vizuālajā materiālā.