2008. gadā Rīgā, Spīķeru kvartālā, tika atklāts unikāls Leļļu mākslas muzejs. Tā bija muzeja veidotāju dāvana Latvijai tās 90. dzimšanas dienā.

Divdesmit gados sakrātais, atjaunotais, saglabātais Latvijas iedzīvotāju dāvinātais bērnības mantojums beidzot bija pieejams apskatei visiem, kuri vēlējās atsaukt atmiņā bērnību, atklāt profesionālās leļļu mākslas noslēpumus visā tās daudzveidībā – no vienkāršas lupatu lelles līdz leļļu meistara radītam autordarbam, atdzīvinot porcelānu, koku, plastiku, ādu un citus materiālus.


Publicitātes foto.


2012.gada sākumā Leļļu mākslas muzejs, ceturto reizi Rīgā  zaudējot telpas, bija nonācis izvēles priekšā – pārtraukt muzeja darbību vai domāt par jaunu tā pastāvēšanas veidu.


Publicitātes foto.


"Mūs uzmundrināja Paulu Koelju teiktais: "Beigās viss būs labi, bet, ja labi vēl nav, tad tās vēl nav beigas..."," saka muzeja veidotāja, māksliniece Ināra Liepa.


Pakojot muzeja ekspozīciju kastēs un koferos, Inārai Liepai dzima ideja par ceļojoša muzeja izveidi,

un rezultātā koferi kļuva par ekskluzīvām leļļu un rotaļlietu kofermājiņām. Tā radās arī izstāde "Kofermājiņu ceļojums".

"Ceļojot pa pasauli, vienmēr esam ilgojušies pēc mājām un paralēli meklējām jaunas telpas mūsu muzejam, stāsta Ināra Liepa. "Lai piepildītu vēlēšanos nevajag nemaz tik daudz, pietiek darīt savu darbu no sirds un mērķtiecīgi virzīties pretim nospraustajiem mērķiem. Un vēl – ir jāsatiek īstie cilvēki un, ja ir spēcīga komanda, tad var paveikt lielus darbus!"


Publicitātes foto.


2022.gada vasarā galerijā "Romas dārzs" notika Ināras Liepas personālizstāde "Laika spēles", kuras līdzautors bija Uldis Liepa. Šis notikums izraisīja ļoti lielu sabiedrības interesi un liepājnieku un tūristu atsaucību, atsauksmju grāmata pildījās aizkustinošiem ierakstiem.

Ināra Liepa: "Izstādei beidzoties, mūs pārsteidza un ļoti iepriecināja galerijas "Romas dārzs" sadarbības piedāvājums.

Un tā nu, papildinot pastāvīgo 20.gadsimta Liepājas mākslinieku gleznu ekspozīciju un izstāžu darbību, galerijā "Romas dārzs" top Leļļu mākslas un dizaina muzejs!"


Publicitātes foto.


Leļļu mākslas un dizaina muzejs durvis vērs decembrī, cerot visiem sagādāt īstu Ziemassvētku brīnumu.

"Savā profesionālajā un radošajā darbībā mēs vēlamies radīt kultūras sintēzi, kurā mijiedarbojas dažādas mākslas nozares, veicinot gan vēsturisku vērtību saglabāšanu, gan tās popularizēšanu mūsdienu sabiedrībā.


Publicitātes foto.


Mūsu kopīgais mērķis ir radīt Liepājā Eiropas līmeņa muzeju bērniem un pieaugušajiem, kas atklās profesionālās leļļu mākslas pasauli un mākslas nozares, kuras ar to saistītas.

Vēlamies aktīvi iekļauties Liepājas kultūras dzīvē un dot savu pienesumu Liepājai arī kā "Eiropas Kultūras galvaspilsētai 2027". Leļļu mākslas un dizaina muzeja saturs nenoliedzami mainīs cilvēku domāšanu, sniedzot iespēju lelli uztvert ne tikai kā rotaļlietu, bet kā pilnvērtīgu mākslas priekšmetu. Esam cieši pārliecināti, ka muzejs kļūs par iemīļotu apmeklējuma vietu gan bērniem, gan pieaugušajiem!" – teic Ināra Liepa.


Publicitātes foto.