Noslēgušās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates "Gada izrāde 2021" reģionu skates, ziņo Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Laikā no 30. aprīļa līdz 31. jūlijam žūrija, kuras sastāvā bija teātra zinātniece Evita Mamaja, teātra kritiķis, laikraksta "Diena" žurnālists Atis Rozentāls, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš, Latvijas Kultūras akadēmijas docente, PhD Rita Lūriņa, teātra kritiķe, teātra aktuālo procesu vietnes "Kroders.lv" galvenā redaktore Ieva Rodiņa, režisore Edīte Neimane, teātra zinātniece un kritiķe, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore Līga Ulberte, kopumā noskatījās 39 izrādes, kā arī 5 videoizrādes un noklausījās vienu radio iestudējumu.


Skates "Gada izrāde 2021" finālam, kas notiks 10. un 11. septembrī "Dirty Deal Teatro" un E.Smiļģa Teātra muzejā, izvirzīto deviņu iestudējumu skaitā ir arī Liepājas Neatkarīgā teātra uzvestais S.Beketa darbs "Beigu spēle" (režisors Mārtiņš Kalita, scenogrāfe – Ivonna Kalita).


Diploms par aktierdarbu piešķirts arī vienam no iestudējuma aktieriem – Ainaram Krūmam (Hamms, "Beigu spēle"). Izrādē piedalās arī aktieri Aigars Ambrēns, Gaida Mažaika un Normunds Kārkls.


Vēl no mūspuses pēc žūrijas lēmuma par oriģinālu audiovizuālo izrādes interpretāciju skates finālā tiks parādīts arī Dienvidkurzemes novada Durbes amatierteātra "Dīvatrons" videoizrāde "Atrast īsto" (pēc R.Blaumaņa darbu motīviem).