Pirms nedēļas ilggadējā Jaunliepājas bibliotēkas vadītāja Ilga Auza, tagad pensionāre un 2.grupas invalīde, apmeklējusi Vecliepājas primārās veselības aprūpes centru (VPVAC) – nomocījusies, ar divām nūjām kāpjot gan pa stāvajām vītņu trepēm, gan pārvarot šķēršļus pie iestādes durvīm.


Ilga Auza portālam irliepaja.lv raksta: "Vakar nācu no VPVAC, Republikas ielā 5. Esmu 2. grupas invalīde! Nevaru pāriet ielu bez aprūpētāja. Jauns pārītis no pretējās ielas puses pienāca un puisis palīdzēja pāriet, pat līdz tramvaja pieturai pavadīja. Ejot ziņkārības dzīta, iztaujājot uzzināju, ka viņš ir uzņēmēja Fonteina (Stīns Lorenss – irliepaja.lv) un mākslinieces un uzņēmējas Ivonnas Kalitas dēls Fandango Fonteins Kalita!"


Telefonsarunā liepājniece rakstīto ļoti emocionāli papildināja: "Viņš izglāba mani! Varbūt es jau būtu zem mašīnas..."


Kopš tikšanās ar atsaucīgo jaunieti Fandango Fonteins Kalita kļuvis par Ilgas Auzas mūsdienu varoni, un viņa ļoti lūdza pastāstīt par viņu arī citiem portāla lasītājiem.


Pašu Fandango Fonteinu Kalitu šāds raksturojums no "omītes, kurai palīdzēju aizkļūt līdz tramvaja pieturai" gan ļoti pārsteidza un pat uzjautrināja. Jautāts, ar ko pašreiz nodarbojas, Fandango portālam irliepaja.lv sacīja: "ar daudz ko". Vispirms jau mācoties Liepājas Mākslas, mūzikas un dizaina vidusskolas 3.kursā, keramiķos.


"Tā ir skola tieši priekš manis!


Pirms tam mācījos Liepājas 1.ģimnāzijā, tur arī bija forši, bet visi tādi stīvi, "klucīši".

Mākslas skolā varu brīvi izpausties, veidot sevi. Gribu būt labāks mākslinieks, nekā esmu šobrīd, un izglītība, ko šeit gūstu, ir ļoti noderīga."


Fandango gan vēl nevarot izšķirties, vai pēc vidusskolas turpināt mācības Mākslas akadēmijā vai Mūzikas akadēmijā, kļūt par gleznotāju, tēlnieku vai mūziķi.


"Daudz muzicēju. Šobrīd vairāk ar tēvu. Ja es esmu māceklis, tad viņš ir mans meistars. Mēģināju spēlēt ar citiem cilvēkiem kopā, taču viņi parādās, bet pēc laika viss sabrūk."


Fandango atzīst, ka ir ļoti kritisks pret sevi, bet "uz priekšu iet".


Puisis ir arī viens no Liepājas Jauniešu teātra studijas aktieriem, un viņam patīk arī šī nodarbošanās. Pavasarī pirmizrādi piedzīvojis Viljama Šekspīra lugas "Sapnis vasaras naktī" iestudējums, kas nospēlēts vien pāris reižu. Tāpēc Fandango ar nepacietību gaida nākamo izrādi, kas būšot drīz.


Šogad kļuvis 18 gadus vecs, 1. oktobrī Fandango pirmo reizi dosies uz vēlēšanu iecirkni.


"Ir divas partijas, starp kurām nevaru izšķirties. Vēl neesmu pārliecināts, par ko balsot, jāskatās debates."