Centrālā zinātniskā bibliotēka (CZB) no nākamā gada Liepājas budžeta grāmatu, kā arī preses un žurnālu abonēšanai prasīs piešķirt ievērojami vairāk līdzekļu nekā šogad.

Tā "Rietumu Radio" informēja CZB direktore Ilga Erba, raksta LETA.

Kā pastāstīja Erba, no pašvaldības budžeta šim mērķim tiks prasīti aptuveni 40 000 latu. Šogad Liepājas bibliotēkas no pašvaldības budžeta un saviem ieņēmumiem grāmatu iegādei, kā arī preses un žurnālu abonēšanai tērē vairāk nekā 20 000 latu. Kā uzskata CZB direktore, tā ir nepietiekama summa, jo bibliotēku apmeklētāju skaitam ir tendence palielināties.

Šobrīd uz vienu lasītāju Liepājā tiek tērēti 28 santīmi, savukārt Erba uzskata, ka tiem jābūt vismaz 40 santīmiem. Salīdzinājumam, Ventspils vienam iedzīvotājam gadā var atļauties tērēt vienu latu.

Kā atzina CZB direktore, viņa vēlētos, lai par dažādiem pakalpojumiem iekasēto naudu bibliotēkas varētu tērēt, piemēram, darbinieku izglītošanai vai prēmēšanai, nevis grāmatu iegādei vai preses izdevumu abonēšanai.

Nākamgad Liepājas bibliotēkās plānots atjaunot pieeju vairākām datubāzēm, ko labprāt izmatojot studenti, un nākotnē grāmatu krātuvēs iecerēts ieviest arī elektroniskās grāmatas.

CZB informācija liecina, ka pilsētas bibliotēkās kā lasītāji reģistrēti viena ceturtā daļa Liepājas iedzīvotāju.