Ikviens, kuru interesē aktualitātes literatūrā un kultūrā, aicināts apmeklēt Liepājas Universitātes rīkoto Baltijas valstu simtgades konferenci "Aktuālas problēmas literatūrā un kultūrā".

Divas dienas – 15. un 16. martā – Liepājas Universitātē viesosies topošie un jau atzītie pētnieki no Latvijas, Lietuvas un Austrijas, lai latviešu, lietuviešu vai angļu valodā diskutētu par literatūras, teātra, kulturoloģijas, filozofijas, komunikāciju zinātnes un folkloristikas tendencēm un problēmām.

24. starptautisko zinātnisko konferenci "Aktuālas problēmas literatūras un kultūras pētniecībā" apmeklēt aicināts ikviens interesents, turklāt ir iespēja klausīties vienu vai vairākus referātus, vienā vai vairākās konferences sekcijās. Apmeklētājiem ieeja ir bez maksas, atvēlēts arī laiks klausītāju jautājumiem. Īpaši tiek aicināti vidusskolēni, kuri vēl tikai apsver savus nākotnes plānus, skolotāji, kuri var salīdzināt savas zināšanas ar profesionālu pētnieku viedokli. Tāpat tiek gaidīti Liepājas kultūras darbinieki un pastāvīgie kultūras sarīkojumu apmeklētāji, kuriem šī ir lieliska iespēja gan iepazīt nozares profesionāļus, gan uzzināt jaunākos pētījumu virzienus un secinājumus. 15. martā konferences laikā darbosies arī Liepājas Universitātes grāmatu tirdziņš, kurā par simbolisku maksu varēs iegādāties pēdējos gados izdotos rakstu krājumus, brošūras un monogrāfijas.

Konferences programma ir plaša, un tajā kaut ko sev interesējošu var atrast ikviens. Tiem, kurus interesē baltu vēsture un folklora, noteikti būs aizraujoši noklausīties pētnieka Sanda Laimes stāstījumu par spīganu tradīciju Ziemeļvidzemē vai topošās filoloģijas doktores Ievas Ančevskas pētījumu par augu dziedinošajām īpašībām. Mūsdienu mūzikas cienītājiem saistoši būs Ievas Kaijas Ozolas izpētītie Latvijas un Lietuvas smagās mūzikas festivāli, meklējot tajos tautas mūzikas un tradīciju atblāzmu. Tāpat jau vairākus gadus klausītājus ar jaunākajām tendencēm populāru metālgrupu mūzikā iepazīstina pētnieks Ingars Gusāns. Liepājas teātra pastāvīgajiem apmeklētājiem saistoša varētu būt teātra pētnieku uzstāšanās – pieteiktas tēmas gan par Liepājā 80. gados labi zināmā režisora Jura Rijnieka radošo darbību, gan par viedo tehnoloģiju ietekmi uz mūsdienu teātra mākslu, lasījums par provokatīvā latviešu režisora Vladislava Nastavševa izrādēm, kā arī par Alvja Hermaņa daudz apspriesto iestudējumu "Pakļaušanās" JRT un jaunā dramaturga Jāņa Baloža "Baltijas dramaturģiju". Literatūras cienītājiem tiek piedāvāti pētījumi literatūras vēsturē, jaunāko un beidzamajos gados populāro darbu analīze, tostarp – salīdzinot, piemēram, Māras Zālītes romānu "Pieci pirksti" ar līdzīgiem autobiogrāfiskiem darbiem Lietuvā. Ārvalstu pētnieki stāstīs gan par Viļņas modernismu, gan izcilā lietuviešu gleznotāja un komponista Čurļoņa ietekmi uz kultūras procesiem, kā arī mēģinās atbildēt uz jautājumu – ko nozīmē būt romantiķim?

Detalizēta konferences programma pieejama šeit (sadaļa "programma").