Saldus dome pagājušajā mēnesī cēlusi tiesā prasību pret SIA „Ceļu, tiltu būvnieks” ("CTB") par zaudējumu piedziņu Ls 862 155, 03 apmērā sakarā ar līguma neizpildi.

Saldus pašvaldība arī lūgusi tiesu piemērot prasības nodrošinājumu, un 14.novembrī tiesa šo lūgumu apmierinājusi.

Kā portālam skaidroja Saldus domes juridiskās nodaļas vadītāja Dace Vārna, tas nozīmē, ka par šo summu apķīlāti ne tikai uzņēmuma konti, bet arī trešās puses maksājumi, kas pienākas "CTB", tajā skaitā Liepājas domes maksājumi.

Kā sacīja Vārna, tiesu izpildītājs tiesas lēmumu par prasības nodrošinājumu izpildījis, nosakot arī Liepājas pašvaldībai pienākumu ieskaitīt tiesu izpildītāja depozītkontā summas, kas būtu jāpārskaita SIA "CTB".

Saldus domes priekšsēdētāja Indra Rassa situāciju komentēja īsi: „Pameta objektu un aizgāja, atstājot mūs ļoti sarežģītā situācijā”.

Pēc Rassas teiktā, uzņēmums, piedāvājot zemāko cenu, vinnējis konkursā par Robežu ielas Saldū rekonstrukciju, kas bijis viens no ERAF finansētajiem projektiem. Vēlāk SIA „CTB” gribējis panākt, lai pašvaldība piemaksā.

Kā izteicās Rassa – šantažēja pašvaldību, lai tā piemaksātu. Taču to darīt nav bijis nekāda pamata.

Kā redzams Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā, SIA "CTB" ir pastāvīgs Liepājas domes iepirkumu konkursu uzvarētājs.

Piemēram, pērn uzņēmums Liepājas domes iepirkumos ieguvis tiesības veikt dažādus ceļu rekonstrukcijas darbus par vairāk nekā trim miljoniem latu. Savukārt šogad SIA „CTB” vinnējis pašvaldības konkursus par vēl lielāku summu – vairāk nekā pieciem miljoniem latu.
    
Uzziņa
SIA "Ceļu, tiltu būvnieks"

Dibināts 1998.gada 29.aprīlī

Apvieno ap 200 pastāvīgo darbinieku

Darbība: ceļu būves projektu vadība; sertificēti ceļu inženieri; asfaltbetona ražošana; ceļu būve; bruģēšana; ceļu aprīkojums; transporta pakalpojumi un tehnikas noma.

Pamatprodukcija – asfaltbetona tipu karstie blīvie maisījumi un melnās šķembas. 90 procentu no saražotās produkcijas tiek izmantota paša uzņēmuma veicamo ceļu būves darbu izpildei – valsts un pašvaldību pasūtījumos ceļu un tiltu būvniecībā un remontdarbos. 10 procentu pārdod citiem patērētājiem.

Uzņēmuma īpašnieki: Gatis Zvirbulis, valdes priekšsēdētājs; Edgars Zvirbulis, valdes loceklis.

Avots: Uzņēmuma mājaslapa

SIA „Ceļu, tiltu būvnieks” vinnētie konkursi Liepājas domē 2012.gadā
Papildu darbi objektā Bērzu ielas rekonstrukcija posmā no Klāva Ukstiņa ielas līdz Zāļu ielai, līgumcena Ls 24 844,54;

Papildu darbi Dzelzceļnieku ielas rekonstrukcijā posmā no Brīvības ielas līdz Stacijas laukumam, līgumcena Ls 6 109,20;

Būvdarbi projektā „Uzņēmējdarbības pamata infrastruktūras izveide Liepājā"; līgumcena Ls 1 684 521,42;

Apgaismojuma rekonstrukcija būvobjekts Nr.17; līgumcena Ls 381 737,97;
    
Papildu posmu būvdarbi Brīvības ielas rekonstrukcijas projektā; līgumcena Ls 3 308 414,74;
    
Papildu darbi Lauku ielas rekonstrukcijas projektā posmā no Cenkones ielas līdz Pļavu ielai, līgumcena Ls 12 688,47.

Avots: IUB mājas lapa