Vakar ap pulksten 10 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Jaunliepājā, kādā ēdināšanas uzņēmumā konstatēts: izsitot stiklu, nozagts kases aparāts un pārtikas produkti. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.
 

16. jūnijā Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Raiņa ielā no daudzdzīvokļu nama kāpņutelpas, brīvi piekļūstot, ir nozagts nepieslēgts velosipēds.

Šogad Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī ir reģistrētas vairāk nekā 30 velosipēdu zādzības, visvairāk no tām – maijā, taču jūnijā – divas. Velosipēdi nozagti gan no kāpņutelpas – pieslēgti, nepieslēgti, gan no velonovietnēm – arī pieslēgti un nepieslēgti. Vienā gadījumā no pieslēgta velosipēda tika nozagti riteņi un sēdeklis.

Policijas pieredze liecina, ka ik gadu visbiežāk velosipēdi tiek nozagti no iekštelpām. Proti, kad tie ir atstāti uz balkoniem, koplietojamās vai kāpņu telpās un nav pieslēgti. Vai arī ir pieslēgti, taču ar nekvalitatīviem drošības saslēgiem. Šādos gadījumos zaglim pietiek vien ar dažām sekundēm, lai pārkniebtu drošības trosi un dotos prom ar iegūto braucamrīku, neradot apkārtējos cilvēkos nekādas aizdomas.

Tādēļ Valsts policija aicina izmantot tikai kvalitatīvus un drošus saslēgus, piemēram, U-veida metāliskās slēdzenes, kas ir masīvas, grūti uzlaužamas un kuras ir sarežģīti pārkniebt vai pārzāģēt. Šādu saslēgu izmantošana apgrūtina velozagļa darbu, tādējādi ļaujot pamanīt zādzības mēģinājumu apkārtējiem iedzīvotājiem un ziņot par to policijai.