Rīgas apgabaltiesa līdz 20.novembrim atlika lietas izskatīšanu "Gesil Limited" prasībā pret "Liepājas metalurgs" akcionāriem Iļju Segalu un Sergeju Zaharjinu par zaudējumu piedziņu.

Kā aģentūrai LETA paskaidroja tiesas preses sekretāre Inta Šaboha, tiesas sēde šodien tika atlikta sakarā ar to, ka starp pusēm turpinās sarunas par iespējamu izlīgumu.

Jau ziņots, ka pērn vasarā šajā lietā tika noraidīts Segala lūgums atcelt lēmumu, saskaņā ar kuru apķīlāta viņam piederošā kustamā un nekustamā manta, tostarp "Liepājas metalurga" akcijas.

Advokāts Pāvels Rebenoks, kurš "Gesil Limited" sniedz juridisko palīdzību, iepriekš norādīja, ka Segala nodarītie zaudējumi uzņēmumam "Gesil Limited" esot sasnieguši 1,4 miljonus latu (1,99 miljonus eiro), tāpēc tika lūgts prasību nodrošināt.

Segals iepriekš bija norādījis, ka celtā prasība ir pilnīgs absurds un aiz tā visa slēpjas kārtējais reiderisma akts. Kā norāda Segals, uzņēmums "Gesil Limited" reiz piederēja Segalam, Kirovam Lipmanam un Sergejam Zaharjinam, taču, tā kā kompānija pēc tam, kad tai piederošās "Liepājas metalurga" akcijas tika pārskaitītas Segalam, Lipmanam un Zaharjinam, nekādu aktīvu komercdarbību neveica, tā jau sen, gandrīz desmit gadus, vairs nedarbojas. Segalam joprojām ir īpašuma tiesības uz šīs kompānijas daļu.

Segals pērn maija beigās veicis dāvinājumu, savu Jūrmalas villu uzdāvinot divpadsmitgadīgajam dēlam, atsaucoties uz zemesgrāmatas datiem, vēsta portāls "Pietiek.com". 7075 kvadrātmetrus lielo zemesgabalu un dzīvojamo ēku Jūrmalā, 19.līnijā 1, Segals 2002.gadā iegādājies no "Latvijas Gāzes" vadītāja Adriana Dāvja un viņa radinieka Oļģerta Visvalža Dāvja, kopā, spriežot pēc zemesgrāmatas datiem, samaksājot gandrīz 600 000 latu.

Iepriekšējā gada jūnijā, reģistrējot laulības līgumu ar savu dzīvesbiedri Natāliju Segali, iespaidīgā Jūrmalas villa palika Segala vienpersoniskā īpašumā. Taču jau 2013.gada 21.maijā, kad saasinājās situācija ap "Liepājas metalurgu", īpašums atkal mainījis oficiālo saimnieku, rakstīja portāls "Pietiek.com".

Portāls arī norādīja, ka zemesgrāmatā ierakstīts aizliegums jaunajam īpašniekam bez tēva un mātes piekrišanas nekustamo īpašumu atsavināt, dāvināt, sadalīt un apgrūtināt ar lietu tiesībām, kā arī ierakstīta vēl viena atzīme - dāvinājuma līgums nosaka, ka Iļjam Segalam un Natālijai Segalei uz Jūrmalas villu nostiprinātas beztermiņa lietošanas tiesības.

2013.gada 12.novembrī Liepājas tiesa pasludināja "Liepājas metalurga" maksātnespēju, kā rezultātā uzņēmums pilnībā pārgāja administratora Haralda Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.

Nonākot finanšu grūtībās, "Liepājas metalurgs" jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit" - 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka tiesības slēgt darījumu par ''Liepājas metalurgu'' pamatražotnes iegādi ieguvis Ukrainas uzņēmums "KVV Group", kas par ''Liepājas metalurgu'' ir piedāvājis maksāt 107 miljonus eiro, ražošanu uzņēmumā atjaunojot jau šogad. Jau laika posmā no 23.septembra līdz 26.septembrim paredzēts parakstīt pirkuma līgumu, bet starp trim nodrošinātajiem kreditoriem tiktu parakstīts līgums par līdzekļu sadali.