Rīgas apgabaltiesa līdz 25.martam atlika uzņēmuma "Gesil Limited" prasības izskatīšanu pret "Liepājas metalurga" akcionāru Iļju Segalu strīdā par zaudējumu piedziņu.

Kā aģentūrai LETA norādīja tiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš, lietas izskatīšana atlikta pēc atbildētāja lūguma. Pērn vasarā šajā lietā tika noraidīts Segala lūgums atcelt lēmumu, saskaņā ar kuru apķīlāta viņam piederošā kustamā un nekustamā manta, tostarp "Liepājas metalurga" akcijas.

Advokāts Pāvels Rebenoks, kurš "Gesil Limited" sniedz juridisko palīdzību, iepriekš norādīja, ka Segala nodarītie zaudējumi uzņēmumam "Gesil Limited" esot sasnieguši 1,4 miljonus latu (1,99 miljonus eiro), tāpēc tika lūgts prasību nodrošināt.

Segals iepriekš bija norādījis, ka celtā prasība ir pilnīgs absurds un aiz tā visa slēpjas kārtējais reiderisma akts. Kā norāda Segals, uzņēmums "Gesil Limited" reiz piederēja Segalam, Kirovam Lipmanam un Sergejam Zaharjinam, taču, tā kā kompānija pēc tam, kad tai piederošās "Liepājas metalurga" akcijas tika pārskaitītas Segalam, Lipmanam un Zaharjinam, nekādu aktīvu komercdarbību neveica, tā jau sen, gandrīz desmit gadus, vairs nedarbojas. Segalam joprojām ir īpašuma tiesības uz šīs kompānijas daļu.

Segals pērn maija beigās veicis dāsnu dāvinājumu, savu Jūrmalas villu uzdāvinot divpadsmitgadīgajam dēlam, atsaucoties uz zemesgrāmatas datiem, vēsta portāls "Pietiek.com". 7075 kvadrātmetrus lielo zemesgabalu un dzīvojamo ēku Jūrmalā, 19.līnijā 1, Segals 2002.gadā iegādājies no "Latvijas Gāzes" vadītāja Adriana Dāvja un viņa radinieka Oļģerta Visvalža Dāvja, kopā, spriežot pēc zemesgrāmatas datiem, samaksājot gandrīz 600 000 latu.

Iepriekšējā gada jūnijā, reģistrējot laulības līgumu ar savu dzīvesbiedri Natāliju Segali, iespaidīgā Jūrmalas villa palika Segala vienpersoniskā īpašumā. Taču jau 2013.gada 21.maijā, kad saasinājās situācija ap "Liepājas metalurgu", īpašums atkal mainījis oficiālo saimnieku, rakstīja portāls "Pietiek.com".

Portāls arī norādīja, ka zemesgrāmatā ierakstīts aizliegums jaunajam īpašniekam bez tēva un mātes piekrišanas nekustamo īpašumu atsavināt, dāvināt, sadalīt un apgrūtināt ar lietu tiesībām, kā arī ierakstīta vēl viena atzīme – dāvinājuma līgums nosaka, ka Iļjam Segalam un Natālijai Segalei uz Jūrmalas villu nostiprinātas beztermiņa lietošanas tiesības.

Kā ziņots, 2013.gada 12.novembrī Liepājas tiesa pasludināja "Liepājas metalurga" maksātnespēju, kā rezultātā uzņēmums pilnībā pārgāja maksātnespējas administratora Haralda Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.

Piektdien, 21.februārī, uzņēmuma kreditoru sapulcē klātesošie kreditori vienojās par uzņēmuma mantas pārdošanas termiņa pagarināšanu. Kā jaunais mantas pārdošanas termiņš ir noteikts 2014.gada 31.augusts.

"Es ierosināju pagarināt mantas pārdošanas termiņu, jo saskaņā ar mantas pārdošanas plānu kā pamatražotnes pārdošanas veids ir noteikts starptautiskais piedāvājums. Šis process prasa laiku, un to nevar kvalitatīvi izdarīt pašreiz atlikušajos trīs mēnešos, kas administratoram noteikti likumā," norādīja "Liepājas metalurga" maksātnespējas administrators Velmers.

Nonākot finanšu grūtībās, "Liepājas metalurgs" jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit" – 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.